| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Jaka jest zależność między wysokością dochodów a zdolnością kredytową?

Jaka jest zależność między wysokością dochodów a zdolnością kredytową?

Tylko osoba, która zarabia miesięcznie min. 10 tys. zł netto i ubiega się o kredyt hipoteczny w Banku BOŚ, może liczyć na to, że każda zarobiona przez nią złotówka zaowocuje 150 zł kredytu. Ok. 130 zł kredytu przyniesie każda złotówka w Banku Pocztowym, a już tylko 120 zł w PKO BP i Getin Noble Banku.

Przesuńmy teraz suwak z zarobkami w prawo, do 5 tys. zł netto. Czy przy takiej pensji złotówka będzie silniejsza? Większość banków za 100 groszy da już co najmniej 90 zł kredytu, a kilku z nich nawet ponad 100 zł. Najwięcej, bo 130 zł kredytu, zaoferuje BOŚ. Co ciekawe, w Banku Pocztowym złotówka pensji przełoży się na prawie 120 zł kredytu, w Alior Banku na 102 zł. Przy 1 tys. zł wynagrodzenia to Alior był hojniejszy i oferował prawie trzy razy więcej niż Pocztowy. Przy 5 tys. zł na rękę najmniej dostaniemy w Banku BPH, tylko 68 zł kredytu.

Polecamy serwis: Kredyty

Przesuwając suwak zarobków jeszcze bardziej w prawo, zdolność kredytowa, a więc siła naszej złotówki ,nadal rośnie, ale już w umiarkowanym tempie. Weźmy np. pod lupę Getin Noble Bank. Przy zarobkach 5 tys. zł złotówka z pensji zamieni się na 106 zł kredytu, przy 6 tys. zł - na 110 zł. Każdy dodatkowy tysiąc zł wynagrodzenia powiększy zdolność kredytową złotówki zaledwie o 2–3 zł.

Przy jakiej pensji i w których bankach złotówka będzie miała największą siłę przebicia? 100 groszy zamieni się na prawie 150 zł kredytu w banku BOŚ, ale trzeba zarabiać co najmniej 10 tys. zł. 130 zł kredytu da Bank Pocztowy, jeśli nasz singiel zarabiałby przynajmniej 9 tys. zł netto. W Getin Noble Banku i PKO BP dostaniemy ok. 120 zł za złotówkę pensji, ale pod warunkiem, że pracodawca wypłaca ich miesięcznie co najmniej 10 tys. sztuk.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK