REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wyprawka szkolna: skąd wziąć pieniądze

Marcin Cieszyński

REKLAMA

REKLAMA

Początek nowego roku szkolnego coraz bliżej. Już teraz rodzice zaczynają planować sposoby na sfinansowanie wyprawki, z obawą, że w tym roku pobity zostanie rekord wydatków związanych z wyposażeniem swoich pociech do szkoły.

A są to już nierzadko wydatki nie liczone w setkach złotych, ale zdarzają się przypadki, że są to kwoty ponad tysiąc złotych na dziecko! Jak sfinansować takie wydatki jeśli domowy budżet świeci pustkami po splądrowaniu go na potrzeby opłacenia kosztów wakacyjnych wojaży? Z pomocą przychodzą oferty kredytowe banków – przyjrzyjmy się ich szczegółom.

REKLAMA

Który kredyt wybrać? Gotówkowy, w koncie, a może kartę kredytową?

Wiadomo, że za każdego rodzaju kredyt przyjdzie nam ostatecznie zapłacić bankowi. Są jednak oferty kredytowe, na które warto zwrócić szczególną uwagę w zależności od tego, jaka jest nasza skłonność i konsekwencja w pilnowaniu domowych finansów.

Karty Kredytowe

Rozwiązaniem krótkoterminowych dziur w domowym budżecie może być skorzystanie z oferty kart kredytowych. Ciekawym rozwiązaniem jest karciana propozycja Polbank EFG, gdzie sumę kwot transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu karty (czyli np. zakupy książek, tornistra itp.) można rozłożyć nawet na 12 nieoprocentowanych rat! Jedynym kosztem jest 5% opłata naliczana od sumy transakcji rozkładanych na raty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Potrzebujesz gotówki? Porównaj i sprawdź najnowsze oferty kredytów!

Kredyt w rachunku

Nieznacznie droższym rozwiązaniem może okazać się propozycja skorzystania z oferty kredytu w rachunku (potocznie nazywanego „odnawialnym”). Na najlepsza ofertę możemy najczęściej liczyć w swoim macierzystym banku, czyli tam gdzie regularnie wpływa nasze wynagrodzenie. Istnieje również możliwość skorzystania z tzw. „balance transfer”, czyli przeniesienia zadłużenia w koncie do innego banku wraz z uzyskaniem dodatkowych środków – przykładowo w PKO BP nawet do 20% więcej! Jest on relatywnie tani – koszt uzyskania takiej linii kredytowej wynosi około 2% limitu, zaś oprocentowanie waha się około 15%. Każdy wpływ na rachunek pomniejsza nam wykorzystane zadłużenie, a to o tyle ważne, że odsetki od kredytu naliczane są tylko od wykorzystanego limitu. Minusem jest to, że aby uzyskać uprawnienie do skorzystania z takiego kredytu muszą na naszym koncie pojawić się wpływy, które stanowiły będą główne zabezpieczenia spłaty takiego kredytu.

Zobacz także serwis: Kredyty

Pożyczka gotówkowa

REKLAMA

Alternatywą jest szybka pożyczka lub kredyt gotówkowy. Ciekawą obecnie propozycję oferuje bank Pekao S.A., który nie pobiera prowizji za udzielenie pożyczki dla osób, które posiadają lub otworzą rachunek osobisty typu Eurokonto, mniej zachęcające jest oprocentowanie kształtujące się tuż przy dopuszczalnym poziomie, tj. 19,99%.

Z dedykowaną oferta dla zaopatrujących się w szkolne wyprawki wystartował również mBank, czyli detaliczne dziecko grupy BRE Banku. Oferuje on kredyt gotówkowy w ramach promocji „gotówka na mały procent”, gdzie dla kwot do 4 000zł spłacanych przez okres nie dłuższy niż dwa lata oferowane jest oprocentowanie na poziomie 8,59%. Tą propozycję osłabia konieczność przystąpienia do ubezpieczenia, którego koszt wynosi ok. 150zł.

Sprawdź nowości w pasażu finansowym - Kredyty, konta, lokaty, karty kredytowe!

Im mniejsza kwota i krótszy okres spłaty tym taniej!

Złotą zasadą, która powinna przyświecać wszystkim kredytobiorcom jest to, aby po pierwsze nie zadłużać się nadmiernie (tylko tyle, ile rzeczywiści potrzeba), po drugie krótszy okres kredytowania oznacza mniej odsetek, które oddamy bankowi (zamiast na kolejne wakacje lub szybszą spłatę poprzedniego kredytu). Po trzecie uważnie wybierajmy najkorzystniejsza ofertę - kredyt będziemy spłacali przez najbliższych kilkanaście miesięcy, zaś ewentualny pośpiech w jego wyborze może nam się jeszcze długo odbijać czkawką.

Polecamy: Kalkulator rat kredytu

Najczęściej stosowanym obecnie sposobem na dodatkowe zarobienie na kliencie jest skłonienie do zakupu ubezpieczenia, najlepiej oczywiście w wariancie rozszerzonym – koszt takiej ochrony może dochodzić nawet do 1/3 kwoty kredytu! Warto porównywać oferty – to nic nie kosztuje, a zyskać możemy naprawdę wiele. Niech każdy wybierze najodpowiedniejszą dla siebie ofertę!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA