| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Wiadomości

ECB pomógł rynkom finansowym

Aktualizacja: 10.05.2010

Przygotowany podczas weekendu program stabilizacyjny ma wartość prawie dwukrotnie większą niż PKB Grecji. Kryzys finansowy wkroczył w kolejną fazę. Na giełdach zapanowała euforia. »

Pracodawcy stawiają na jakość

Aktualizacja: 10.05.2010

Każdy przedsiębiorca zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że podstawą sukcesu firmy są jej pracownicy. Mimo to w czasie kryzysowego cięcia kosztów przedsiębiorstwa były zmuszone walczyć o przetrwanie, rezygnując z inwestycji w kapitał ludzki. Jednak jak sugerują badania przeprowadzone przez PKPP Lewiatan, w miarę poprawy sytuacji firm, zaczęły stawiać na jakość, a nie ilość pracowników. »

FGŚP wypłaci zaległe pensje

Aktualizacja: 10.05.2010

Około 10–15 tys. osób będzie mogło ubiegać się o pensje niewypłacone przed 1 października 2006 r. Wypłaci je Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. »

Prawniku płać za swoje błędy

Aktualizacja: 07.05.2010

Rośnie liczba wniosków o rekompensatę z tytułu błędów adwokatów i radców prawnych. Rocznie 2 – 3 procent prawników spotyka się z roszczeniami ze strony klientów. »

Ceny surowców ugięły się pod presją rynku walutowego

Aktualizacja: 06.05.2010

Przełom kwietnia i maja to istne surowcowe eldorado. Szczególnie dla ropy naftowej. Jeszcze w poniedziałek za baryłkę trzeba było płacić prawie 90 dolarów. Następne dwa dni były niczym dwa wiadra zimnej wody na rozpalone głowy „inwestorów”. W tym czasie jej cena zjechała o niemal 8 proc. »

Kończą się pieniędze na szkolenia ze środków unijnych

Aktualizacja: 06.05.2010

Zostało już tylko mniej niż 60 proc. unijnych pieniędzy na organizację szkoleń. Najszybciej wydawane są fundusze przewidziane na aktywizację osób bezrobotnych. »

Podatnicy polubili składanie PIT-ów przez internet

Aktualizacja: 06.05.2010

Ministerstwo Finansów poinformowało, że przez internet zostało złożonych 320 tys. PIT-ów za 2009 r. Elektroniczna forma komunikacji z urzędem skarbowym z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Najwięcej e-PIT-ów przesłali mieszkańcy Mazowsza, bo aż 69 tys. Oprócz nich z tej możliwości najchętniej korzystali podatnicy z województw: śląskiego (38,5 tys.), małopolskiego (30 tys.) i dolnośląskiego (27 tys.). »

Freddie Mac znowu ma kłopoty

Aktualizacja: 06.05.2010

Po względnym uspokojeniu nastrojów na zamknięciu w środę, na parkietach giełd azjatyckich w czwartek znów pojawiły się duże spadki. Indeks NIKKEI spadł o 3,3%. »

Firmy wybierają przyjazne urzędy skarbowe

Aktualizacja: 30.04.2010

W tym roku - już po raz ósmy - przedsiębiorcy ocenią, które urzędy skarbowe zasługują na miano najlepszych. Od 2003 roku Ministerstwo Finansów oraz Business Centre Club organizują konkurs: Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy. »

Wyjątkowo drogie złoto

Aktualizacja: 05.05.2010

Notowania złota w ostatnim czasie szły w górę, nie bacząc na umacniającego się dolara. Ale takie rzeczy się zdarzają. Szczególnie, gdy na rynki zaczyna wkradać się niepewność i niepokój. »

Rosną ceny ropy, tanieje miedź

Aktualizacja: 04.05.2010

Umocnienie dolara na rynku walutowym wyjątkowo nie wpłynęło na obniżenie cen ropy naftowej. »

Dobre prognozy dla polskiego przemysłu

Aktualizacja: 04.05.2010

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego przemysłu, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z bankiem HSBC, wyniósł w kwietniu 52,5 punktu. Ta wartość, najwyższa od ponad dwóch lat, utrzymuje się już trzeci miesiąc z rzędu. »

Senat przyjął ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych

Aktualizacja: 30.04.2010

29 kwietnia br. Senat RP przyjął uchwaloną 8 kwietnia br. przez Sejm ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Z uwagi na wprowadzone poprawki - ustawa, wyłącznie w zakresie tych wprowadzonych zmian musi zostać przyjęta przez Sejm. »

Minister infrastruktury o zmianach w budownictwie mieszkaniowym

Aktualizacja: 30.04.2010

Jesteśmy w przededniu debaty nad polityką państwa w budownictwie mieszkaniowym. W maju Ministerstwo Infrastruktury skieruje do konsultacji społecznych dokument zawierający założenia polityki mieszkaniowej. Zapraszam do udziału w tej debacie – powiedział Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury, otwierając Krajowy Kongres Finansowania Nieruchomości. »

PIT: lepiej popełnić błąd niż nie złożyć zeznania

Aktualizacja: 30.04.2010

Jeśli jeszcze nie złożyłeś zeznania, zostało ci niewiele czasu – tylko do północy 30 kwietnia. »

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

LeftHand

Firma LeftHand od ponad 15 lat istnieje na rynku oprogramowania księgowego na systemy Linux i Windows.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »