| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Kredyty hipoteczne mają wzięcie

Aktualizacja: 18.05.2010

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) opublikował wyniki sprzedaży osiągnięte w I kwartale tego roku przez firmy zrzeszone w organizacji. Wartość kredytów hipotecznych udzielonych za pośrednictwem związku wyniosła ponad 2,75 mld zł. »

MF o stanie środków walutowych

Aktualizacja: 18.05.2010

Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat ws. stanu środków walutowych oraz operacji związanych z zarządzaniem długiem zagranicznym Skarbu Państwa. »

Z powodu powodzi ewakuowano 2 tys. osób

Aktualizacja: 18.05.2010

Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji zapoznał się z sytuacją na Śląsku i wziął udział w naradzie z wojewodami, w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim. »

UOKiK sprawdza deweloperów

Aktualizacja: 18.05.2010

UOKiK wydał kolejne decyzje dotyczące łamania prawa przez deweloperów. Eksperci alarmują konsumentów o dokładne sprawdzenie firm budujących nieruchomość. »

Pierwsze Transgraniczne Targi Pracy w Suwałkach

Aktualizacja: 18.05.2010

Mieszkańcy województwa podlaskiego mają możliwość odwiedzić Transgraniczne Targi Pracy w Suwałkach. Celem tego przedsięwzięcia jest zapoznanie osób poszukujących pracy z ofertami lokalnych pracodawców. »

Gminy zarabiają na fotoradarach

Aktualizacja: 18.05.2010

Miały służyć karaniu piratów drogowych i poprawie bezpieczeństwa na drogach. Tymczasem dla wielu samorządów fotoradary są maszynką do zarabiania pieniędzy. W ściąganiu mandatów pomagają prywatne firmy. Przy okazji łamiąc prawo. »

Nietypowe świadczenia pozapłacowe

Aktualizacja: 18.05.2010

Świadczenia pozapłacowe to obszar, w którym firmy mają możliwość zastosowania ciekawych rozwiązań. Gabinet masażu w miejscu pracy, lot balonem, czy miejsce na cmentarzu to tylko niektóre ze świadczeń oferowanych pracownikom. »

Greckie problemy zamieciono pod dywan

Aktualizacja: 17.05.2010

Inwestorzy jedynie na krótko uwierzyli, że gotowość wpompowania w chore systemy ekonomiczne podupadających krajów Strefy Euro kwoty 750 miliardów euro zapobiegnie katastrofie. »

Nowe zasady rozlicznia zagranicznej diety

Aktualizacja: 17.05.2010

Pracodawcy będą mogli ustalać różne wysokości diet w trakcie podróży służbowej po kilku krajach. Firmy więcej wydadzą na noclegi i posiłki dla pracowników. »

Szykują się nowości w PIT i CIT od 2011 roku

Aktualizacja: 29.07.2010

Opublikowane zostały założenia nowelizacji ustawy o PIT i CIT na 2011 rok. Planowane zmiany są podyktowane koniecznością dostosowania niektórych rozwiązań naszych ustaw o podatkach dochodowych do prawa UE. Ponadto zmiany mają objąć zagadnienie opodatkowania dochodów z tytułu udziału w spółkach niebędących osobami prawnymi. »

Czy mamy problem z fakturami

Aktualizacja: 13.05.2010

Niewiele firm prawidłowo funkcjonujących na rynku ma realny problem z płynnością finansową, czyli z bieżącymi środkami na realizację zobowiązań. Dlaczego, będąc kontrahentem, na płatność czekamy znacznie dłużej niż nominalnie określony termin płatności określony na fakturze? »

Prawne bariery przedsiębiorczości

Aktualizacja: 13.05.2010

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan już po raz siódmy przygotowała obszerną listę przepisów, które wyjątkowo szkodzą przedsiębiorcom działającym w Polsce. Czarna Lista Barier jest katalogiem najważniejszych przeszkód, które w istotny sposób hamują lub utrudniają działalność gospodarczą w Polsce. »

Doradco podatkowy możesz reklamować swoje usługi

Aktualizacja: 06.05.2010

Doradcy podatkowi mogą reklamować swoje usługi, ale na zasadach określonych w zasadach etyki. Reklama musi być obiektywna, rzetelna i wyważona. »

Kontroluj swój biznes

Aktualizacja: 12.05.2010

Dotacje, jakie otrzymują przedsiębiorcy z UE na założenie własnego biznesu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) w wysokości do 40 tys. zł stanowią pomoc publiczną de minimis. Przedsiębiorcy muszą więc wiedzieć, że w ciągu trzech kolejnych lat kalendarzowych ich firma nie może otrzymać takiej pomocy powyżej 200 tys. euro i jest zobowiązana na bieżąco kontrolować poziom wykorzystania tego pułapu. »

Zaskakujący rynek złota

Aktualizacja: 11.05.2010

W krytycznych chwilach dla rynku akcji, złoto zawsze zyskiwało na wartości, inwestorzy starali się zabezpieczyć kapitały w metalach szlachetnych. W ostatnim czasie zauważyć można duży wzrost zainteresowania złotem. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Rzeszotarski

Business Development Manager & UC Specialist, Jabra

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK