| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Są środki na realizację Programu Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 21.05.2010

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało o wykorzystaniu środków w komponencie regionalnym Programu Kapitał Ludzki. »

90 mln zł na pomoc powodzianom

Aktualizacja: 21.05.2010

Minister pracy Jolanta Fedak postanowiła przekazać z Funduszu Pracy 90 mln zł na wsparcie prac związanych z usuwaniem skutków powodzi i tworzeniem nowych miejsc pracy na terenach ogarniętych klęską - poinformowała rzeczniczka prasowa resortu Bożena Diaby. »

MSZ odradza wyjazdów do Bangkoku

Aktualizacja: 21.05.2010

Z uwagi na starcia, do których doszło w dniu 19 maja 2010 roku w Bangkoku pomiędzy opozycyjnymi demonstrantami a interweniującymi oddziałami wojskowymi, rząd Tajlandii wprowadził w Bangkoku godzinę policyjną obowiązującą od dnia 19 maja br. do odwołania między 20.00 a 6.00 - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. »

Zakłócenie ruchu pociągów

Aktualizacja: 21.05.2010

Utrzymujące się opadu deszczu mogą utrudniać ruch kolei, a pasażerowie powinni brać pod uwagę utrudnienia w ruchu pociągów. »

GDDKiA o sytuacji na drogach w związku z opadami

Aktualizacja: 21.05.2010

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) informuje, że w związku z dużymi opadami deszczu na południu Polski lokalnie mogą pojawiać się problemy z przejezdnością na niektórych odcinkach dróg. »

Samorządy dostaną 43,5 mln zł

Aktualizacja: 21.05.2010

Wojewodowie mają już zgodę ministra finansów na rozpoczęcie natychmiastowego przekazywania pieniędzy dla gmin i powiatów prowadzących działania przeciwpowodziowe. Jerzy Miller szef MSWiA zwrócił się o uruchomienie 43,5 mln złotych z rezerwy celowej budżetu państwa. »

Poziom wody na Wiśle opada

Aktualizacja: 21.05.2010

Poziom wody na rzece Wiśle powoli opada, choć wały przeciwpowodziowe są nadal nasiąknięte wodą– powiedział Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji na konferencji prasowej 20 maja br. »

Młodzież bliżej tajników wymiaru sprawiedliwości

Aktualizacja: 21.05.2010

Ministerstwo Sprawiedliwości w kwietniu br. uruchomiło cykl spotkań edukacyjnych, których celem jest zwiększenie znajomości zasad funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Spotkania odbyły się w kilku szkołach średnich i wyższych. »

Dofinansowanie do podręczników dla niepełnosprawnych uczniów

Aktualizacja: 21.05.2010

Rodzice niepełnosprawnych uczniów dostaną od 170 zł do 370 zł na zakup podręczników. Wysokość kwoty jest uzależniona od tego, w której klasie uczą się ich dzieci. »

Będzie trudniej o urlop na żądanie

Aktualizacja: 21.05.2010

Komisja Przyjazne Państwo chce, żeby pracownicy nie mogli korzystać z czterech dni urlopu na żądanie z rzędu. »

Wypłata środków z IKE nie podlega PIT

Aktualizacja: 12.05.2010

Wypłata zgromadzonych środków z indywidualnego konta emerytalnego nie powoduje obowiązku zapłaty podatku dochodowego. Dochody te korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 58a lit. a) ustawy o PIT. »

Unia dla rozwoju przedsiębiorczości

Aktualizacja: 21.05.2010

W dniach od 25 maja do 1 czerwca br. odbędzie się Europejski Tydzień MŚP 2010. Inicjatorem tego wydarzenia jest Komisja Europejska. »

Polski przemysł wychodzi na prostą

Aktualizacja: 21.05.2010

Polski przemysł zaczyna sobie coraz lepiej radzić. W kwietniu br. produkcja przemysłowa odnotowała wzrost w stosunku do tego samego okresu 2009 roku. »

Polepszenie nastrojów w budownictwie

Aktualizacja: 20.05.2010

Pozytywne dane dotyczące sytuacji na rynku mieszkaniowym w kwietniu br. rozbudziły nadzieje przed dzisiejszą publikacją produkcji budowlano-montażowej. Nie w pełni znalazły jednak potwierdzenie w tych danych. Kwiecień był kolejnym miesiącem wyhamowania spadku produkcji budowlanej. Była jednak o 6,1 proc. mniejsza niż przed rokiem - podaje Home Broker. »

ZUS poluje na symulantów

Aktualizacja: 20.05.2010

Na stu chorych Polaków dziewięciu symuluje. Przedstawiają w pracy wyłudzone L4, żeby uciec przed zwolnieniami, ale czasem dostają zewnętrzne zlecenie albo potrzebują czasu na remont domu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Kozak

Redaktor

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »