| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Więcej ofert na rynku mieszkaniowym

Aktualizacja: 24.05.2010

Na rynku mieszkaniowym umiarkowane ożywienie. Deweloperzy oddają o wiele mniej mieszkań niż przed rokiem, ale rozpoczynają coraz więcej nowych inwestycji. »

Podnoszenie kwalifikacji na nowych zasadach

Aktualizacja: 24.05.2010

Posłowie przegłosowali zmiany w kodeksie pracy dotyczące warunków i zasad nauki oraz podnoszenia kwalifikacji przez pracowników. Dotychczas podstawą do uzyskania uprawnień związanych ze szkoleniami było skierowanie pracodawcy. Teraz prawo do zwolnień czy urlopów będą mieli tylko ci, którzy podnoszą kwalifikacje z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą. »

Są środki na realizację Programu Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 21.05.2010

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało o wykorzystaniu środków w komponencie regionalnym Programu Kapitał Ludzki. »

90 mln zł na pomoc powodzianom

Aktualizacja: 21.05.2010

Minister pracy Jolanta Fedak postanowiła przekazać z Funduszu Pracy 90 mln zł na wsparcie prac związanych z usuwaniem skutków powodzi i tworzeniem nowych miejsc pracy na terenach ogarniętych klęską - poinformowała rzeczniczka prasowa resortu Bożena Diaby. »

MSZ odradza wyjazdów do Bangkoku

Aktualizacja: 21.05.2010

Z uwagi na starcia, do których doszło w dniu 19 maja 2010 roku w Bangkoku pomiędzy opozycyjnymi demonstrantami a interweniującymi oddziałami wojskowymi, rząd Tajlandii wprowadził w Bangkoku godzinę policyjną obowiązującą od dnia 19 maja br. do odwołania między 20.00 a 6.00 - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. »

Zakłócenie ruchu pociągów

Aktualizacja: 21.05.2010

Utrzymujące się opadu deszczu mogą utrudniać ruch kolei, a pasażerowie powinni brać pod uwagę utrudnienia w ruchu pociągów. »

GDDKiA o sytuacji na drogach w związku z opadami

Aktualizacja: 21.05.2010

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) informuje, że w związku z dużymi opadami deszczu na południu Polski lokalnie mogą pojawiać się problemy z przejezdnością na niektórych odcinkach dróg. »

Samorządy dostaną 43,5 mln zł

Aktualizacja: 21.05.2010

Wojewodowie mają już zgodę ministra finansów na rozpoczęcie natychmiastowego przekazywania pieniędzy dla gmin i powiatów prowadzących działania przeciwpowodziowe. Jerzy Miller szef MSWiA zwrócił się o uruchomienie 43,5 mln złotych z rezerwy celowej budżetu państwa. »

Poziom wody na Wiśle opada

Aktualizacja: 21.05.2010

Poziom wody na rzece Wiśle powoli opada, choć wały przeciwpowodziowe są nadal nasiąknięte wodą– powiedział Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji na konferencji prasowej 20 maja br. »

Młodzież bliżej tajników wymiaru sprawiedliwości

Aktualizacja: 21.05.2010

Ministerstwo Sprawiedliwości w kwietniu br. uruchomiło cykl spotkań edukacyjnych, których celem jest zwiększenie znajomości zasad funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Spotkania odbyły się w kilku szkołach średnich i wyższych. »

Dofinansowanie do podręczników dla niepełnosprawnych uczniów

Aktualizacja: 21.05.2010

Rodzice niepełnosprawnych uczniów dostaną od 170 zł do 370 zł na zakup podręczników. Wysokość kwoty jest uzależniona od tego, w której klasie uczą się ich dzieci. »

Będzie trudniej o urlop na żądanie

Aktualizacja: 21.05.2010

Komisja Przyjazne Państwo chce, żeby pracownicy nie mogli korzystać z czterech dni urlopu na żądanie z rzędu. »

Wypłata środków z IKE nie podlega PIT

Aktualizacja: 12.05.2010

Wypłata zgromadzonych środków z indywidualnego konta emerytalnego nie powoduje obowiązku zapłaty podatku dochodowego. Dochody te korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 58a lit. a) ustawy o PIT. »

Unia dla rozwoju przedsiębiorczości

Aktualizacja: 21.05.2010

W dniach od 25 maja do 1 czerwca br. odbędzie się Europejski Tydzień MŚP 2010. Inicjatorem tego wydarzenia jest Komisja Europejska. »

Polski przemysł wychodzi na prostą

Aktualizacja: 21.05.2010

Polski przemysł zaczyna sobie coraz lepiej radzić. W kwietniu br. produkcja przemysłowa odnotowała wzrost w stosunku do tego samego okresu 2009 roku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Przybył

Doradca podatkowy www.mp-consulting.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK