| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Stopy na niezmienionym poziomie

Aktualizacja: 26.05.2010

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Nie zaskoczyło to ekonomistów, którzy zwracają uwagę na wciąż za mały wzrost przychodów firm.  »

Emerytury i renty dla górników na innych zasadach

Aktualizacja: 25.05.2010

Od 1 maja br. obowiązuje zmiana ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie przy ustalaniu prawa do emerytury górniczej, okresy pracy górniczej wykonywanej pod ziemią stale i w pełnym wymiarze czasu pracy mogą być na wniosek pracownika rozliczane w okresach kwartalnych. »

Przedsiębiorca zarejestruje się w gminie

Aktualizacja: 20.05.2010

Przedsiębiorcy będą mogli rejestrować się dla potrzeb VAT w jednym okienku przy złożeniu wniosku o rozpoczęcie działalności gospodarczej. »

Na rynku pracy brak wykwalifikowanych pracowników fizycznych

Aktualizacja: 25.05.2010

Pomimo wysokiego bezrobocia, firmy na całym świecie doświadczają nieustających trudności w znalezieniu kandydatów na kluczowe stanowiska - wynika z corocznego badania Manpower, firmy która działa na rynku zatrudnienia. »

Dostęp do rejestrów sądowych będzie znów możliwy

Aktualizacja: 25.05.2010

W związku z poprawiającą się sytuacją powodziową w Warszawie ośrodki umożliwiające dostęp do rejestrów sądowych zostaną uruchomione wcześniej niż zakładano. »

Polska polityka pożyczkowa najskuteczniejsza w regionie

Aktualizacja: 25.05.2010

Według tygodnika EuroWeek, nasz kraj prowadzi najskuteczniejszą politykę pożyczkową w regionie. Nagrodę Most Impressive Central and Eastern European borrower odebral w Londynie, w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej Dominik Radziwiłł, wiceminister finansów. »

Prezenty zwolnione z PIT

Aktualizacja: 20.05.2010

Limit zwolnienia z PIT dla nieodpłatnych świadczeń otrzymanych w związku z promocją lub reklamą wynosi 200 złotych. »

Lekarze, prawnicy, detektywi i płacący kartę podatkową z kasą fiskalną od 1 maja 2011 r.

Aktualizacja: 29.07.2010

Kasy fiskalne będą musiały być używane przez osoby świadczące m.in. usługi prawnicze, rachunkowo-księgowe, rekrutacji pracowników, detektywistyczne, ochroniarskie, sekretarskie, tłumaczenia oraz usługi w zakresie ochrony zdrowia. Kupno kasy czeka również liczne grupy podatników płacących kartę podatkową, które obecnie objęte są zwolnieniem. Dotychczas te kategorie podatników nie miały obowiązku stosowania kas rejestrujących. »

Nowe zasady dochodzenia roszczeń w postępowaniu grupowym

Aktualizacja: 24.05.2010

W lipcu br. zacznie obowiązywać ustawa, która umożliwi dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym. Na mocy tego dokumentu pozwy zbiorowe będzie można wytaczać przede wszystkim w sprawach o charakterze konsumenckim. »

Po pieniądze na mieszkania do małych banków

Aktualizacja: 24.05.2010

W I kwartale br. najwięcej kredytów hipotecznych sprzedały małe banki - wynika z analizy firmy doradztwa finansowego Gold Finance. »

System płatności mobilnych przekonuje Polaków

Aktualizacja: 24.05.2010

System płatności mobilnych obsługiwany przez mPay przekroczył 150 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. »

Nokaut.pl rozwija się wbrew kryzysowi

Aktualizacja: 24.05.2010

Internetowa porównywarka cen Nokaut.pl zarobił 134 proc. więcej niż przed rokiem. »

Przychody przedsiębiorców rosną powoli

Aktualizacja: 24.05.2010

Przychody polskich przedsiębiorców rosną wolno. W ciągu trzech pierwszych miesięcy br. ten wzrost wyniósł zaledwie 1 proc. - podaje PKPP Lewiatan. »

Więcej ofert na rynku mieszkaniowym

Aktualizacja: 24.05.2010

Na rynku mieszkaniowym umiarkowane ożywienie. Deweloperzy oddają o wiele mniej mieszkań niż przed rokiem, ale rozpoczynają coraz więcej nowych inwestycji. »

Podnoszenie kwalifikacji na nowych zasadach

Aktualizacja: 24.05.2010

Posłowie przegłosowali zmiany w kodeksie pracy dotyczące warunków i zasad nauki oraz podnoszenia kwalifikacji przez pracowników. Dotychczas podstawą do uzyskania uprawnień związanych ze szkoleniami było skierowanie pracodawcy. Teraz prawo do zwolnień czy urlopów będą mieli tylko ci, którzy podnoszą kwalifikacje z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KnowBox Szkolenia

Portal dla szkoleniowców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »