| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

PKPP Lewiatan: fundusze antykryzysowe to zły pomysł

Aktualizacja: 31.05.2010

Komisja Europejska chce, aby banki same zapłaciły za ratowanie swoich konkurentów. W krajach członkowskich miałyby powstać specjalne fundusze, finansowane poprzez dodatkowe opodatkowanie banków. Jest to zły pomysł – ocenia PKPP Lewiatan. »

Dodatkowe ubezpieczenie trzeba rozliczyć w zeznaniu podatkowym

Aktualizacja: 25.05.2010

Osoba prywatna, otrzymując od ubezpieczyciela świadczenie, które nie ma charakteru odszkodowawczego, musi je rozliczyć w zeznaniu podatkowym. »

Banki mają problem z pozyskiwaniem kapitału na rynku długu

Aktualizacja: 31.05.2010

Europejskie banki i korporacje mają coraz większe problemy z pozyskiwaniem kapitału na rynku długu. Agencja ratingowa Fitch obniżyła rating Hiszpanii podnosząc poprzeczkę dla hiszpańskich instytucji. »

Podatek od nieruchomości otrzymanej w spadku

Aktualizacja: 24.05.2010

Podatnik, który otrzymał w spadku mieszkanie lub dom, powinien wykazać to przed organem podatkowym niezależnie, czy majątek będzie opodatkowany, czy nie »

Łatwiesze fakturowanie dzięki elektronicznej pieczęci

Aktualizacja: 21.05.2010

Wprowadzenie pieczęci elektronicznej zmniejszy koszty firmom dzięki możliwości masowego wystawiania e-faktur. »

Branża ubezpieczeniowa walczy o kolejnych klientów

Aktualizacja: 28.05.2010

Dzień Dziecka to okazja dla firm oferujących swoje produkty dla dzieci. Choć wśród najpopularniejszych prezentów są gadżety komputerowe i zabawki podmioty działające na rynku ubezpieczeń także widzą w tym dniu szansę na zwiększenia sprzedaży. »

Za mało wiemy o działaniach BIG

Aktualizacja: 28.05.2010

Polacy za mało wiedzą na temat sposobów działania biur informacji gospodarczej. Wpisanie do BIG jest postrzegane jako poważna sankcja silnie motywująca do spłaty długów. »

Nowa ustawa o BIG - skutki dla konsumentów

Aktualizacja: 28.05.2010

Największym osiągnięciem nowej ustawy o BIG, która zacznie obowiązywać od 14 czerwca br. wierzyciele będą mogli wykluczyć nierzetelnych dłużników z obrotu gospodarczego. »

Zmiany w ustawie o BIG

Aktualizacja: 28.05.2010

Po 14 czerwca br. dane milionów dłużników mogą trafić do biur informacji gospodarczej. Tego dnia zacznie obowiązywać nowa ustawa regulująca działalność BIG-ów. »

KRUK o konsekwencjach braku spłaty długu

Aktualizacja: 28.05.2010

Grupa KRUK, działająca na rynku zarządzania wierzytelnościami rozpocznie kolejny etap kampanii telewizyjnej, w której zostanie zawarte ostrzeżenie o konsekwencjach braku spłaty długu. »

Lubuskie w czołówce nierzetelnych dłużników

Aktualizacja: 27.05.2010

W województwach, w których nierzetelnych dłużników jest najwięcej, sytuacja pogarsza się wolniej niż w regionach, których mieszkańcy jeszcze niedawno stanowili przykład. Tak lubuskie znalazło się w czołówce nierzetelnych dłużników. »

Spadek bezrobocia

Aktualizacja: 27.05.2010

Na koniec kwietnia br. stopa bezrobocia wyniosła 12,3 proc., wobec 12,9 proc. w marcu. W kwietniu ubiegłego roku było to 10,9 proc. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu kwietnia osiągnęła 1,973 mln i była o ponad 100 tys. mniejsza niż przed miesiącem - poinformował Główny Urząd Statystyczny. »

Pracodawcy będą walczyć o reformę emerytur

Aktualizacja: 27.05.2010

PKPP Lewiatan jest przeciwna propozycji umożliwiającej przechodzenie na emeryturę bez względu na wiek kobietom po 35 latach pracy i mężczyznom po 40 latach pracy.Pracodawcy zrzeszeni w konfederacji poinformowali, że będą walczyć o reformę emerytur. »

Sprzedaż detaliczna co raz niższa

Aktualizacja: 27.05.2010

Sprzedaż detaliczna jest niższa niż przed rokiem. Nie zaskoczyło to ekonomistów, bo firmy już wcześniej sygnalizowały spadek duży spadek sprzedaży. »

Na dojazd do pracy poświęcamy ok. godziny

Aktualizacja: 26.05.2010

Przeciętny Polak poświęca na dojazd od domu do pracy ok. godziny - wynika z sondy przeprowadzonej przez portal rynekpracy.pl na przełomie kwietnia i maja 2010 roku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Proactive

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK