| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Wiadomości

W czerwcu nabór wniosków o dotacje dla wiejskich mikrofirm

Aktualizacja: 08.06.2010

Pod koniec czerwca br. rusza nabór wniosków o finansowe wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw działających na wsiach i w małych miasteczkach. O kwotę od 100 do 300 tys. zł mogą starać się zarówno firmy, które dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie, jak i przedsiębiorcy, którzy chcą rozwinąć działalność. »

Lewiatan: indeks biznesu odnotował korektę

Aktualizacja: 08.06.2010

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w maju odnotował jednopunktową korektę w dół do w notowaniu kwartalnym i w notowaniu rocznym. »

Ceny złota windują w górę

Aktualizacja: 08.06.2010

Na rynku surowców zmienne nastroje. Mocno zniżkują ceny ropy naftowej i miedzi, złoto natomiast idzie ostro w górę. Dziś (8 czerwca br.) jego ceny ustanowiły nowy rekord wszech czasów. Ten poprzedni z połowy maja nie przetrwał nawet miesiąca. Tuż przed południem pękła bariera 1250 dolarów za uncję. »

Ostrzejsze kary za pedofilę

Aktualizacja: 08.06.2010

Zaostrzenie kar za pedofilię i farmakologiczne leczenie pedofilów, a także m.in. karalność za sprzedaż przedmiotów zawierających treści totalitarne przewiduje tzw. duża nowelizacja kodeksów, która we wtorek weszła w życie. Na mocy dużej nowelizacji złagodzone zostaną natomiast kary za pomówienie. »

Więźniowie włączyli się do walki z powodzią

Aktualizacja: 08.06.2010

W akcji powodziowej oraz przy usuwaniu skutków powodzi uczestniczą 74 jednostki organizacyjne Służby Więziennej. »

Sprawozdanie finansowe składa się w urzędzie skarbowym

Aktualizacja: 01.06.2010

Osoba prawna składa sprawozdanie finansowe do urzędu skarbowego wraz z opinią biegłego rewidenta i uchwałą zatwierdzającą raport. »

VAT od smsów charytatywnych na cele dobroczynne

Aktualizacja: 31.05.2010

Ministerstwo Finansów poinformowało, że środki odpowiadające wysokości podatku VAT pobranego od tzw. smsów charytatywnych na rzecz powodzian przekaże na cele związane z usuwaniem lub łagodzeniem skutków powodzi. »

Pracodowacy są gotowi do zwiększenia zatrudnienia

Aktualizacja: 08.06.2010

Pracodawcy są optymistycznie nastawieni do zatrudniania nowych pracowników. Największe perspektywy zatrudnienia są w branże budowlanej - wynika z Barometru Manpower Perspektywy Zatrudnienia. »

Spadek bezrobocia jest tymczasowy

Aktualizacja: 08.06.2010

Stopa bezrobocia wyniosła na koniec maja 2010 roku 12 proc., wobec 12,3 proc. w kwietniu, czyli była niższa o 0,3 pkt proc. W analogicznym okresie ubiegłego roku wskaźnik ten obniżył się o 0,2 pkt (z 10,9 do 10,7 proc.). W maju bezrobocie było niższe we wszystkich województwach – podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Ekonomiści spodziewali się poprawy, jednak PKB rośnie zbyt wolno, by mówić o stabilizacji. »

Spada stopa bezrobocia

Aktualizacja: 07.06.2010

Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca kwietnia) wyniosła w maju 2010 roku 12 proc. i w porównaniu do kwietnia br. spadła o 0,3 punktu procentowego. W analogicznym okresie ubiegłego roku wskaźnik ten obniżył się o 0,2 punktu (z 10,9 proc. do 10,7 proc.). »

Europejska Nagroda Przedsiębiorczości dla Urzędu Pracy w Nysie

Aktualizacja: 07.06.2010

Europejską Nagrodę Przedsiębiorczości w kategorii „Nagroda za przedsiębiorczość odpowiedzialną i wspierającą włączenie społeczne” zdobył projekt „Budowa domów poprzez system szkoleń osób bezrobotnych” realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Nysie. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się pod koniec maja br. w Madrycie. »

KRN zaskarżyła przepisy o aplikacji notarialnej

Aktualizacja: 07.06.2010

Krajowa Rada Notarialna zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego przepisy o aplikacji notarialnej, ze względu na to, iż w ubiegłym roku samorząd miał kłopoty ze znalezieniem patronów dla aplikantów, ze względu na zbyt dużą ilość osób przyjętych. »

RPO o zmianach instytucji ubezwłasnowolnienia

Aktualizacja: 07.06.2010

Stanisław Trociuk, zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich  wystąpił do Ministra Sprawiedliwości w sprawie kształtu instytucji ubezwłasnowolnienia w polskim systemie prawnym. »

Mundurowi uciekają na emeryturę

Aktualizacja: 07.06.2010

Funkcjonariusze i żołnierze posiadający uprawnienia emerytalne składają wnioski o odejście ze służby. Związkowcy grożą akcjami protestacyjnymi przeciwko rządowym planom reformy emerytalnej. »

Nowe aukcje monet NBP

Aktualizacja: 07.06.2010

Po beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki, 7 czerwca br rozpoczęły się aukcje złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich NBP, upamiętniających 25. rocznicę męczeńskiej śmierci kapłana. »

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »