| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Wiadomości

Nianie i gospodynie bez kas fiskalnych

Aktualizacja: 02.06.2010

Od 1 maja 2011 r. osoby świadczące usługi w gospodarstwach domowych zostaną objęte obowiązkiem ewidencji przez kasy fiskalne. Jednak nie będzie to dotyczyło gospodyń oraz niań, ale firm zajmujących się takimi usługami. »

Od lipca większe limity zwrotu VAT za materiały budowlane

Aktualizacja: 02.06.2010

Składając w lipcu wniosek o zwrot VAT w związku z budową lub remontem domu, będzie można odzyskać o 3,5 tys. zł więcej. »

Wzrost średniej powierzchni mieszkań oddawanych do użytku

Aktualizacja: 08.06.2010

Kwiecień br. przyniósł niespodziewany wzrost średniej powierzchni mieszkań deweloperskich oddawanych do użytku. »

W czerwcu nabór wniosków o dotacje dla wiejskich mikrofirm

Aktualizacja: 08.06.2010

Pod koniec czerwca br. rusza nabór wniosków o finansowe wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw działających na wsiach i w małych miasteczkach. O kwotę od 100 do 300 tys. zł mogą starać się zarówno firmy, które dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie, jak i przedsiębiorcy, którzy chcą rozwinąć działalność. »

Lewiatan: indeks biznesu odnotował korektę

Aktualizacja: 08.06.2010

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w maju odnotował jednopunktową korektę w dół do w notowaniu kwartalnym i w notowaniu rocznym. »

Ceny złota windują w górę

Aktualizacja: 08.06.2010

Na rynku surowców zmienne nastroje. Mocno zniżkują ceny ropy naftowej i miedzi, złoto natomiast idzie ostro w górę. Dziś (8 czerwca br.) jego ceny ustanowiły nowy rekord wszech czasów. Ten poprzedni z połowy maja nie przetrwał nawet miesiąca. Tuż przed południem pękła bariera 1250 dolarów za uncję. »

Ostrzejsze kary za pedofilę

Aktualizacja: 08.06.2010

Zaostrzenie kar za pedofilię i farmakologiczne leczenie pedofilów, a także m.in. karalność za sprzedaż przedmiotów zawierających treści totalitarne przewiduje tzw. duża nowelizacja kodeksów, która we wtorek weszła w życie. Na mocy dużej nowelizacji złagodzone zostaną natomiast kary za pomówienie. »

Więźniowie włączyli się do walki z powodzią

Aktualizacja: 08.06.2010

W akcji powodziowej oraz przy usuwaniu skutków powodzi uczestniczą 74 jednostki organizacyjne Służby Więziennej. »

Sprawozdanie finansowe składa się w urzędzie skarbowym

Aktualizacja: 01.06.2010

Osoba prawna składa sprawozdanie finansowe do urzędu skarbowego wraz z opinią biegłego rewidenta i uchwałą zatwierdzającą raport. »

VAT od smsów charytatywnych na cele dobroczynne

Aktualizacja: 31.05.2010

Ministerstwo Finansów poinformowało, że środki odpowiadające wysokości podatku VAT pobranego od tzw. smsów charytatywnych na rzecz powodzian przekaże na cele związane z usuwaniem lub łagodzeniem skutków powodzi. »

Pracodowacy są gotowi do zwiększenia zatrudnienia

Aktualizacja: 08.06.2010

Pracodawcy są optymistycznie nastawieni do zatrudniania nowych pracowników. Największe perspektywy zatrudnienia są w branże budowlanej - wynika z Barometru Manpower Perspektywy Zatrudnienia. »

Spadek bezrobocia jest tymczasowy

Aktualizacja: 08.06.2010

Stopa bezrobocia wyniosła na koniec maja 2010 roku 12 proc., wobec 12,3 proc. w kwietniu, czyli była niższa o 0,3 pkt proc. W analogicznym okresie ubiegłego roku wskaźnik ten obniżył się o 0,2 pkt (z 10,9 do 10,7 proc.). W maju bezrobocie było niższe we wszystkich województwach – podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Ekonomiści spodziewali się poprawy, jednak PKB rośnie zbyt wolno, by mówić o stabilizacji. »

Spada stopa bezrobocia

Aktualizacja: 07.06.2010

Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca kwietnia) wyniosła w maju 2010 roku 12 proc. i w porównaniu do kwietnia br. spadła o 0,3 punktu procentowego. W analogicznym okresie ubiegłego roku wskaźnik ten obniżył się o 0,2 punktu (z 10,9 proc. do 10,7 proc.). »

Europejska Nagroda Przedsiębiorczości dla Urzędu Pracy w Nysie

Aktualizacja: 07.06.2010

Europejską Nagrodę Przedsiębiorczości w kategorii „Nagroda za przedsiębiorczość odpowiedzialną i wspierającą włączenie społeczne” zdobył projekt „Budowa domów poprzez system szkoleń osób bezrobotnych” realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Nysie. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się pod koniec maja br. w Madrycie. »

KRN zaskarżyła przepisy o aplikacji notarialnej

Aktualizacja: 07.06.2010

Krajowa Rada Notarialna zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego przepisy o aplikacji notarialnej, ze względu na to, iż w ubiegłym roku samorząd miał kłopoty ze znalezieniem patronów dla aplikantów, ze względu na zbyt dużą ilość osób przyjętych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK