| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Dłużnicy wiedzą o konsekwencjach niespłacania długów

Aktualizacja: 10.06.2010

Przedstawiciele firm nie wiedzą jakie konsekwencje grożą dłużnikowi wpisanemu do BIG. Dużo więcej informacji o problemach jakie mogą mieć zadłużone osoby i firmy mają sami dłużnicy - wynika z badania przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC we współpracy z dr Bogusławem Kwarciakiem. »

Gry losowe w Internecie mogą być zakazane

Aktualizacja: 10.06.2010

Celem zapobiegania oszustwom i przestępczości oraz w celu ochrony konsumentów państwo członkowskie ma prawo zakazać prowadzenia gier losowych w Internecie - uznał w zeszłym tygodniu Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. »

Zmiany w prawie karnym

Aktualizacja: 10.06.2010

Wzmocnienie pozycji ofiary przestępstwa, upowszechnienie kar nieizolacyjnych, czy efektywne przeciwdziałanie przestępstwom seksualnym popełnionych na szkodę małoletnich - to niektóre ze zmian, które wprowadziła obowiązująca od 8 czerwca 2010 roku tzw. Duża Nowelizacja Kodeksów Karnych. »

MG: rozwój sektora MŚP to priorytet rządu

Aktualizacja: 10.06.2010

- Małe i średnie firmy stanowią aż 99,8 proc. wszystkich przedsiębiorstw działających w Polsce. Dlatego ważne jest tworzenie lepszych warunków rozwoju tego sektora gospodarki - powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska podczas konferencji Komisji Gospodarki Narodowej „Mikro jest piękne”. »

Podpisano umowę na inwestycję przeciwpowodziową

Aktualizacja: 10.06.2010

- Projekt przygotowany przez Lasy Państwowe ma szansę stać się pierwszym w Europie, realizowanym na tak wielką skalę, przedsięwzięciem związanym z małą retencją w lasach. Jego wartość to 195 mln złotych, z czego dofinansowanie z UE stanowi 136 mln złotych –podaje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. »

Szkoły językowe mogą zostać zwolnione z podatku

Aktualizacja: 09.06.2010

Nowela VAT dotycząca usług edukacyjnych od trzech miesięcy czeka na rozpatrzenie przez Sejm. Szkoły językowe po uchwaleniu noweli nie będą musiały automatycznie płacić VAT. Jeśli szkoła uzyska akredytację lub wpis do ewidencji, będzie zwolniona z podatku. »

Kurs złotego będzie spadał

Aktualizacja: 10.06.2010

Kurs złotego był stabilny podczas środowej sesji (9 czerwca br.) na rynku walutowym. Pozytywna opinia sejmowej Komisji Finansów Publicznych, co do kandydatury Marka Belki na stanowisko prezesa NBP nie zdołała umocnić polskiej waluty. »

Charytatywny sms zostanie zwolniony z VAT

Aktualizacja: 08.06.2010

SMS przesyłany na cele charytatywne, który obecnie podlega 22-proc. podatkowi, zostanie zwolniony z VAT. »

Składając korektę deklaracji należy podać przyczynę

Aktualizacja: 08.06.2010

Złożone przez podatnika pisemne uzasadnienie przyczyn korekty deklaracji usprawnia proces weryfikacji złożonej korekty. »

Roaming w UE nie będzie droższy

Aktualizacja: 09.06.2010

Wspólnota Europejska miała prawo ustanowić limity opłat pobieranych przez operatorów telefonii komórkowej za połączenia roamingowe – orzekł wczoraj Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. »

Cięcia budżetowe w Niemczech nie wpłyną na polski eksport

Aktualizacja: 09.06.2010

Niemcy wejdą do grupy krajów wprowadzających plan oszczędnościowy. Planuje się, że do 2014 roku wydatki budżetowe zostaną zmniejszone o 80 mld euro. »

Spadek bezrobocia dzięki pracom sezonowym

Aktualizacja: 09.06.2010

W maju br. stopa bezrobocia spadła do 12 proc., wobec 12,3 proc. w kwietniu. Stało się to przede wszystkim dzięki pracom sezonowym. »

Polska w pełni wykorzystuje fundusze norweskie

Aktualizacja: 09.06.2010

- Wszystkie środki przyznane Polsce w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego zostały zakontraktowane. Na realizację ponad czterystu projektów oraz grantów blokowych zostało przeznaczono blisko 530 mln euro poinformował Adam Zdziebło, wiceminister rozwoju regionalnego. »

ONZ na rzecz bezpieczeństwa drogowego

Aktualizacja: 09.06.2010

Lata 2011-2020 to dekada działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (Decade of Action for Road Safety) - ogłosiło Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. »

MSWiA: ponad 58 mln zł na remont wałów przeciwpowodziowych

Aktualizacja: 09.06.2010

Jerzy Miller, szef MSWiA wystąpił z prośbą o uruchomienie 58,1 mln złotych na remont i odbudowę wałów przeciwpowodziowych uszkodzonych przez falę. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK