| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Lokata może być różnie opodatkowana

Aktualizacja: 14.06.2010

Przedsiębiorca, który lokuje środki pieniężne na odrębnym rachunku bankowym, powinien zgłosić w urzędzie skarbowym ten rachunek jako związany z wykonywaną działalnością. »

MasterCard walczy o swoją pozycję w Polsce

Aktualizacja: 17.06.2010

Operator kart płatniczych, MasterCard, walczy o poprawę pozycji w Polsce. Wprowadza karty do płatności zbliżeniowych. O niemal dwie trzecie obniżył prowizję pobieraną od wypłat z bankomatów, wprowadził też dwuletni program rabatowy „4 Pory Roku” dla transakcji bezgotówkowych kartami MasterCard i Maestro. »

20 tys. zł na start dla początkujących firm

Aktualizacja: 17.06.2010

W ofercie kilku banków pojawiły się kredyty na start dla najmniejszych firm – stosunkowo łatwo dostępne pieniądze na rozkręcenie biznesu. Kwoty kredytów umożliwiają przetrwanie kilku pierwszych, najtrudniejszych miesięcy działalności firmy. »

Branża transportowa radzi sobie coraz lepiej

Aktualizacja: 17.06.2010

Sytuacja w branży transportowej jest co raz lepsza. Wzrost zamówień spowodował też zwiększone zapotrzebowanie na nowych pracowników, co potwierdzają dane serwisu Pracuj.pl. »

Wielka dziura w finansach nam nie grozi

Aktualizacja: 17.06.2010

Według informacji Ministerstwa Finansów deficyt budżetu państwa na koniec maja wyniósł 32,14 mld zł, co stanowiło 61,6 proc. planu na bieżący rok zapisanego w ustawie budżetowej. Niepokoi, że o 62 proc. wzrosły w pierwszych pięciu miesiącach 2010 roku w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku dotacje do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – ocenia dr Jacek Adamski, dyrektor departamentu ekonomicznego PKPP Lewiatan. »

Lewiatan: inflacja mogła by być niższa

Aktualizacja: 17.06.2010

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w maju br. w porównaniu z ubiegłym rokiem wyniósł 2,2 proc., wobec 2,4 proc. w kwietniu - poinformował Główny Urząd Statystyczny. »

Inflacja spada

Aktualizacja: 17.06.2010

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych były w maju o 2,2 proc. wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. W porównaniu do kwietnia wzrosły o 0,3 proc. Utrzymuje się więc wciąż zgodna z oczekiwaniami tendencja obniżania się tempa inflacji. Nie widać też na razie oznak, by w najbliższym czasie miało się coś w tej kwestii zmienić. »

Firmy dobrze sobie radzą na rynkach zagranicznych

Aktualizacja: 17.06.2010

W kwietniu br. saldo obrotów bieżących było ujemne i wyniosło 424 mln euro. To o 27 mln euro mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Eksport wzrósł w kwietniu o 21,5 proc. r/r, zaś import o 23 proc.- podał NBP. Widać ożywienie popytu zagranicznego, który umiejętnie wykorzystują polskie przedsiębiorstwa. – ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. »

Materiały budowlane dla powodzian są wolne od VAT

Aktualizacja: 11.06.2010

9 czerwca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów dotyczące czasowego zwolnienia z VAT materiałów budowlanych przekazywanych w darowiźnie osobom poszkodowanym w powodziach w maju i czerwcu tego roku. »

Wykryto kolejne oszustwo podatkowe

Aktualizacja: 10.06.2010

Dzięki współpracy Wywiadu Skarbowego, Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach i I Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu zatrzymano na terenie województwa śląskiego siedmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się zaniżaniem podatku VAT poprzez fikcyjne dostawy towarów - informuje Ministerstwo Finansów. »

Nowa oferta na rynku wynajmu samochodów

Aktualizacja: 16.06.2010

Wynajem średnioterminowy zyskuje coraz większą popularność na polskim rynku. Zdiagnozowane przez Express S.A. oczekiwania transportowe przedsiębiorców znajdują odzwierciedlenie w kolejnych, limitowanych ofertach. Nowa propozycja wypożyczalni Express w segmencie aut miejskich, ma wspierać realizację krótkich lub sezonowych projektów przedsiębiorstw. »

Powstało drugie stowarzyszenie sędziów

Aktualizacja: 15.06.2010

Sędziowie utworzyli nowe stowarzyszenie pod nazwą Themis. Prezesem Zarządu została sędzia Anna Czapracka. »

UE chce zakazać handlu w niedziele

Aktualizacja: 15.06.2010

To Unia Europejska, a nie polski rząd, może zdecydować o tym, czy dozwolony będzie handel w niedzielę. Około 1/3 europarlamentarzystów podpisało apel o ustanowienie niedzieli dniem wolnym od pracy w całej UE. »

Obniżenie ratingu Grecji nie wywołało wielkich emocji

Aktualizacja: 15.06.2010

Brak nerwowej reakcji inwestorów na obniżkę ratingu Grecji przez agencję Moody's pokazuje, że powoli zaczyna brakować informacji, które nie zostały wcześniej uwzględnione przez pesymistów w cenach. Byki po krótkim odpoczynku mogą przystąpić do kontrataku - komentuje Łukasz Wróbel, analityk Open Finance. »

Sale sądowe nie mają odpowiedniego wyposażenia

Aktualizacja: 15.06.2010

Tylko nieliczne rozprawy cywilne po 1 lipca będą nagrywane przez kamery i mikrofony. Większość z 4 tys. sal sądowych nie jest dostosowana do rejestracji dźwięku. Sędziowie domagają się automatycznej transkrypcji e-protokołów na stenogram. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Łomozik

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK