| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Nie daj się oszukać nieuczciwym kontrahentom

Aktualizacja: 23.06.2010

Prowadzisz firmę remontowo-budowlaną? A może remontujesz mieszkanie i szukasz firmy, która wykona dla ciebie prace. Jeśli tak, nie daj się oszukać nieuczciwym kontrahentom! Sprawdź czy ich dane nie znajdują się w BIG. »

Przedsiębiorco popełnisz błąd, czeka Cię kara

Aktualizacja: 23.06.2010

Firmy mają być karane za najmniejsze błędy przy rozliczaniu unijnych dotacji - postanowiło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Urzędnicy mogą nawet wstrzymać wypłatę pieniędzy. Co najgorsze, przedsiębiorcy nie mają możliwości odwołania się od ich decyzji. »

Kary za fałszowanie dokumentacji o odbyciu szkolenia BHP

Aktualizacja: 22.06.2010

Inspekcja pracy kieruje do sądu sprawy przeciw firmom, które poświadczają, że pracownik uczestniczył w okresowym szkoleniu bhp, mimo że tego nie robił. »

Unijne dotacje bardziej przyjazne

Aktualizacja: 21.06.2010

Już za dwa lata dostęp do funduszy unijnych może być łatwiejszy. Bruksela przedstawiła właśnie projekt rozporządzenia finansowego, które określa podstawowe zasady rządzące budżetem UE. »

Jakie są zarobki kierowników

Aktualizacja: 21.06.2010

Średnie wynagrodzenie kierowników ogółem w 2009 roku wyniosło  4 262 PLN brutto – wynika z raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach kierowniczych w 2009 roku”, przygotowanego przez Sedlak & Sedlak. Zarządzający zespołami od 2 do 10 pracowników zarabiali 4 050 PLN. Kierujący większą ilością pracowników otrzymywali miesięcznie 4 600 PLN. »

Produkcja mocno w górę

Aktualizacja: 21.06.2010

W maju br. produkcja przemysłowa wzrosła o 14 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, natomiast w stosunku do kwietnia była wyższa o 2 proc. Z kolei produkcja budowlano-montażowa była w maju o 2,3 proc. wyższa niż w 2009 r. i o 17,6 proc. wyższa w stosunku do kwietnia - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Interpretacja podatkowa musi być zgodna z normą unijną

Aktualizacja: 14.06.2010

Interpretacja przepisu, która jest sprzeczna z regulacjami unijnymi, stanowi rażące naruszenie prawa i podstawę unieważnienia decyzji. »

Kolejne umowy na budowę autostrad

Aktualizacja: 18.06.2010

Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury podpisał umowy na budowę dwóch odcinków autostrady A1: Sójki - Kotliska i Piątek - Stryków oraz na budowę obwodnicy Pabianic. Inwestycje te są zlokalizowane w województwie łódzkim, za ich realizację odpowiada Łódzki Oddział GDDKiA. »

Więcej pieniędzy na aktywiazację zawodową powodzian

Aktualizacja: 18.06.2010

Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak postanowiła zwiększyć koszty Funduszu Pracy na realizację zadań ustawowych, powiększając rezerwę, będącą w dyspozycji ministra właściwego do spraw pracy, przeznaczoną dla samorządów województw i powiatów, na których terenie. »

25,1 mln zł dla samorządów na odbudowę

Aktualizacja: 18.06.2010

Jerzy Miller, szef MSWiA przyznał pierwsze pieniądze - 25,1 mln złotych - na odbudowę i remont infrastruktury komunalnej zniszczonej przez tegoroczną powódź. »

Rekomendacja T nie wpłynie na zainteresowanie się kredytami walutowymi

Aktualizacja: 18.06.2010

Zainteresowani kredytami walutowymi nie muszą mieć żadnego sposobu na Rekomendację T. Nawet dla osób poszukujących finansowania na ponad 100 proc. wartości nieruchomości nie powinno się nic zmienić. »

Dane pojazdu można zweryfikować elektronicznie

Aktualizacja: 18.06.2010

Wystarczy dostęp do Internetu i podpis elektroniczny, by sprawdzić, czy numer rejestracyjny samochodu zgadza się z informacjami zgromadzonymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów. »

MF: wystąpiliśmy o przedłużenie elastycznej linii kredytowej

Aktualizacja: 18.06.2010

Minister finansów Jacek Rostowski i prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka złożyli podpis na wniosku o przedłużenie dla Polski elastycznej linii kredytowej (Flexible Credit Line, FCL) do Międzynarodowego Funduszu Walutowego. »

Piątek na GPW nie będzie nudny

Aktualizacja: 18.06.2010

Brak ważnych danych makroekonomicznych nie oznacza, że piątek(18 czerwca br.) na GPW będzie nudny. Dzień rozliczania kontraktów terminowych i opcji rządzi się własnymi, niezbyt przejrzystymi dla przeciętnych inwestorów regułami, więc warto rozważyć wcześniejsze rozpoczęcie weekendu. »

Rośnie zatrudnienie i płace

Aktualizacja: 18.06.2010

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w maju 2010 roku spadło o 1,5 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. W ujęciu rocznym zwiększyło się o 4,8 proc. i wyniosło 3346,61 zł – podał GUS. Natomiast przeciętne zatrudnienie w firmach w maju 2010 osiągnęło 5,319 mln osób i wzrosło w stosunku do kwietnia o 0,2 proc. W odniesieniu do maja 2009 r. było wyższe o 0,5 proc. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Clever Investment

Księgowość Bliska Tobie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK