| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Projekty e-biznesowe przyjmowane według nowych zasad

Aktualizacja: 07.07.2010

O dofinansowanie projektów w ramach konkursu - działanie 8.1 Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka można występować od 30 lipca br. do końca września br. »

Polska wobec kryzysu europejskiego

Aktualizacja: 06.07.2010

„Polska wobec kryzysu europejskiego” to temat wykładu jaki odbył się w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Poprowadził go minister Jacek Rostowski. »

Oczekiwania przedsiębiorców z Lewiatana wobec Prezydenta RP

Aktualizacja: 06.07.2010

Zgodnie z oczekiwaniami PKPP Lewiatan wobec wybranego prezydenta do przeprowadzenia szeregu niezbędnych reform wymagana jest akceptacja społeczeństwa. »

Wzrost polskiego przemysłu

Aktualizacja: 02.07.2010

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego przemysłu, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z bankiem HSBC, wzrósł w czerwcu do 53,3 punktu z 52,2 punktu w maju. »

Indeks PMI w górę, inflacja w dół

Aktualizacja: 01.07.2010

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu br. w porównaniu z ubiegłem rokiem wyniósł 2,1 proc., wobec 2,2 proc. w maju, podało Ministerstwo Finansów. Z kolei indeks PMI dla produkcji osiągnął najwyższy poziom od 34 miesięcy. »

PZU i Tauron, czyli jak inwestować

Aktualizacja: 01.07.2010

Sukces sprzedaży akcji PZU, na których inwestorzy już w trakcie pierwszego notowania mogli zarobić kilkanaście procent, zaostrzył apetyty sporej części Polaków na giełdowe zyski. Przełożyły się one na również bardzo duże zainteresowanie papierami Tauronu. Ten debiut jednak nie był w stanie ich zadowolić. Szybkiego zysku nie przyniósł, ale jeszcze nic straconego. »

Jak skutecznie walczyć z nierzetelnymi płatnikami

Aktualizacja: 30.06.2010

Narzekasz na problemy z niesolidnymi kontrahentami? Opóźnienia w płaceniu faktur pogarszają płynność finansową twojej firmy? Dowiedz się jak walczyć z nierzetelnymi płatnikami. »

Wakacyjne urlopy dłuższe niż przed rokiem

Aktualizacja: 30.06.2010

Mamy lato, a to oznacza, że rozpoczął się okres wakacyjnych urlopów. Ile dni wolnych zamierzamy wykorzystać? Jaka część z nas wcale nie wybiera się w tym czasie na urlop? Jak przedstawiają się nasze plany wypoczynkowe w porównaniu do lat poprzednich? »

Nastroje konsumentów pogorszyły się

Aktualizacja: 30.06.2010

W czerwcu br. znacznie pogorszyły się nastroje konsumenckie. Może to mieć wpływ na spowolnienie w najbliższych miesiącach dynamiki zakupów indywidualnych – podał Główny Urząd Statystyczny. »

Firmy z Mazowsza protestują przeciwko ograniczaniu dotacji

Aktualizacja: 29.06.2010

Władze Mazowsza zdecydowały, że w konkursie o uzyskanie dotacji na inwestycje będą mogły uczestniczyć jedynie firmy istniejące nie dłużej niż rok. Przedsiębiorcy ze Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza, a także PKPP Lewiatan nie akceptują tej decyzji i uważają ją za próbę ograniczenia dostępu do dotacji. »

Zarejestrujesz spółkę z o.o. w 24 godziny

Aktualizacja: 29.06.2010

Od lipcu Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomi pierwsze urządzenie, które umożliwi dokonanie opłat sądowych i wydrukowanie urzędowych formularzy. »

Frank najdroższy od ponad roku

Aktualizacja: 29.06.2010

Wczoraj przed południem notowania franka szwajcarskiego na rynku międzybankowym osiągnęły poziom 3,06 zł - najwyższy od końca marca ubiegłego roku. NBP ustalił kurs kupna franka na 3,019 zł, zaś sprzedaży na 3,08 zł. »

Jak rozliczać zyski ze spółki komandytowo-akcyjnej

Aktualizacja: 16.06.2010

Dochody wypłacane akcjonariuszowi przez spółkę komandytowo - akcyjną, w części przypadającej proporcjonalnie do prawa udziału w zyskach spółki, stanowią przychód z działalności gospodarczej podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. »

GUS: bezrobocie nadal maleje

Aktualizacja: 24.06.2010

Stopa bezrobocia zmalała w maju do 11,9 proc., czyli nieco mocniej, niż się spodziewano. To już trzeci miesiąc poprawy na naszym rynku pracy. Miłą niespodziankę sprawiła też sprzedaż detaliczna, która zwiększyła się o 4,3 proc. »

Centrala radio taxi opodatkowana 22% VAT

Aktualizacja: 16.06.2010

Usługi świadczone przez korporację taksówkarską zakwalifikowane do grupowania PKWiU 63.21.25-00-10 „Obsługa centrali wzywania radio-taxi” podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki 22%. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcowska Mariusz Boruch

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK