| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Wolny wzrost płac w sektorze przedsiębiorstw

Aktualizacja: 19.08.2010

Lipiec br. przyniósł niewielki wzrost przeciętnego wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw o 0,9 % w stosunku do czerwca. Jednocześnie wzrosło zatrudnienie.  »

Minister Finansów wyklucza abolicję dla abonamentów medycznych

Aktualizacja: 18.08.2010

Nie ma podstaw do wprowadzenia abolicji ani żadnej innej łagodniejszej formy traktowania przedsiębiorców, którzy nie pobierali zaliczek na PIT od wartości abonamentów medycznych opłacanych swoim pracownikom. Bezpieczni mogą być tylko ci nieliczni podatnicy, którzy uzyskali dla siebie pozytywną interpretację podatkową w tej kwestii. »

Budownictwo mieszkaniowe ponownie wzrasta

Aktualizacja: 18.08.2010

Spowolnienie w inwestycjach mieszkaniowych nie było trwałą tendencją. Dowodem na to są rozpoczęte w lipcu w Polsce budowy 16,3 tys. mieszkań, czyli o blisko 27% więcej niż przed rokiem. Przy czym w przypadku deweloperów wzrost jest niemal trzykrotny. »

Czy będą ograniczenia w stosowaniu PCW

Aktualizacja: 18.08.2010

Parlament Europejski planuje zaostrzyć warunki stosowania polichlorku winylu (PCW) w sprzęcie elektronicznym i elektrycznym. Ograniczenia najbardziej mogą odczuć mali i średni przedsiębiorcy. Firmy protestują. »

Zgoda na przejęcie Wedla

Aktualizacja: 18.08.2010

Japoński Lotte Holdings uzyskał zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad producentem słodyczy E. Wedel. Według UOKiK transakcja nie spowoduje ograniczenia konkurencji na rynku wyrobów czekoladowych. »

Interesy przed Pałacem

Aktualizacja: 17.08.2010

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły dla punktów gastronomicznych na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu znaczne zwiększenie obrotów. Zamieszanie wokół krzyża przyniosło niezamierzone rezultaty. »

Ostatnia chwila na ratowanie lub restrukturyzację

Aktualizacja: 17.08.2010

Od 1 do 14 września br. będą przyjmowane wnioski o udzielenie pomocy publicznej na ratowanie lub restrukturyzację ze środków Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców.  »

Dane z USA ostudziły zapały inwestorów

Aktualizacja: 16.08.2010

Firma Expander podsumowała najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia (9.08-15.08.2010r.) i oceniła, jak będzie się kształtować najbliższa przyszłość na rynkach. Z analiz wynika, że mijający tydzień był kontynuacją pesymistycznych nastrojów, które wynikały z nienajlepszych informacji z USA i Chin. »

Inflacja wbrew oczekiwaniom spadła

Aktualizacja: 16.08.2010

Póki co złe prognozy się nie sprawdziły - inflacja w lipcu spadła w porównaniu czerwca br. Jak długo i czy taki trend się utrzyma? »

Ceny dóbr i usług rosną

Aktualizacja: 16.08.2010

W lipcu 2010 r. ceny dóbr i usług konsumpcyjnych spadły w stosunku do czerwca o 0,2%. Jednakże w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku były wyższe o 2%. Ustabilizowały się ceny paliw. »

Przedsiębiorstwa zaczynają inwestować

Aktualizacja: 16.08.2010

Lipiec br. przyniósł obniżenie depozytów przedsiębiorstw o 3% oraz spadek wartości udzielonych im kredytów o 0,7% - podał NBP. „Te dane mogą być pierwszym sygnałem, że przedsiębiorstwa zaczynają inwestować" - ocenia Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. »

Czy pojawią się nowe obciążenia dla firm

Aktualizacja: 13.08.2010

Zwiększenie stopnia zasilania budżetu dochodami własnymi to jedna z propozycji zmian struktury budżetu UE. Dlaczego powinna zostać zmieniona? »

Firmy dotknięte powodzią dostaną pożyczkę

Aktualizacja: 16.08.2010

12 sierpnia 2010 r. Sejm przyjął ustawę o wspieraniu przedsiębiorców dotkniętych skutkami powodzi w 2010 r. Ma ona pomóc przedsiębiorcom poszkodowanym na skutek powodzi. Na czym ta pomoc ma polegać? »

Kredyty hipoteczne: koniec ze 100% LTV?

Aktualizacja: 14.08.2010

Z prognoz Związku Banków Polskich (ZBP) wynika, że Wartość sprzedaży kredytów mieszkaniowych w 2010 roku wyniesie około 50 mld zł. Po pierwszym półroczu było to 23,3 mld zł. – Oczekiwałbym stabilizacji sprzedaży w III i IV kwartale na poziomie podobnym do tego z II kwartału (blisko 64 tys. kredytów za ok. 13,5 mld zł) - poinformował Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP. Nie ukrywa jednak, że trudno jest prognozować sytuację na rynku kredytów hipotecznych. »

Z zagranicą handluje się lepiej

Aktualizacja: 12.08.2010

Z najnowszych danych NBP o bilansie płatniczym wynika, że w czerwcu 2010 roku polski eksport towarów wzrósł o 28,6% względem analogicznego okresu w roku poprzednim. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK