| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Wiadomości

Popyt na złoto wciąż będzie silny

Aktualizacja: 24.08.2010

Światowa Rada Złota (World Gold Council, “WGC”) przewiduje, że w 2010 roku będzie dalej utrzymywać się silny popyt na złoto. »

Twój profil świadczy o Tobie

Aktualizacja: 24.08.2010

Jak nie stracić pracy po wakacjach - czyli o zarządzaniu reputacją online na Naszej Klasie, Facebooku i nie tylko. »

Kontrola skarbowa tropi wystawców fikcyjnych faktur

Aktualizacja: 19.08.2010

Pod koniec lipca 2010 r. kilkudziesięciu inspektorów z Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy przy wsparciu umundurowanej grupy realizacyjnej kontroli skarbowej oraz funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej w Inowrocławiu, przeprowadziło na terenie Inowrocławia i okolic skoordynowane działania wymierzone w oszustów podatkowych wystawiających fikcyjne faktury. »

Wykorzystujemy środki unijne

Aktualizacja: 24.08.2010

Realizacja Narodowej Strategii Spójności wskazuje, że przyznane m.in. polskim przedsiębiorcom środki unijne na rzecz rozwoju są wykorzystywane. »

Zatrudnienie w administracji (prze)rośnie

Aktualizacja: 24.08.2010

W 2009 roku zatrudniono 40 tys. urzędników - ponad 24 tys. w administracji samorządowej i prawie 16 tys. w państwowej. »

Sytuacja gospodarcza jest nienajlepsza

Aktualizacja: 23.08.2010

Znacząca ilość informacji gospodarczych, jakie napłynęły w mijającym tygodniu okazała się niepomyślna. Wiele krajów nie może poradzić sobie z rosnącymi deficytami budżetowymi, spadają niektóre ważne indeksy ekonomiczne. »

Mniej środków z Unii

Aktualizacja: 23.08.2010

Mniej środków z Unii dostają polskie firmy. Jeden z programów, które pozwalają jeszcze na otrzymanie dofinansowania to Innowacyjna Gospodarka. »

Finanse przedsiębiorstw zdrowieją

Aktualizacja: 23.08.2010

Pierwsza połowa br. przyniosła poprawę wyników finansowych przedsiębiorstw. Wynik finansowy netto wzrósł w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku o 6%  - podał GUS. »

Mebli produkujemy mniej

Aktualizacja: 20.08.2010

Elektronika, chemia, ale nie meble. Lipiec przyniósł zaskakujące dane dotyczące rozwoju poszczególnych sektorów produkcji przemysłowej. »

Produkcja budowlano-montażowa w górę

Aktualizacja: 20.08.2010

Produkcja w branży budowlano-montażowej wzrosła w lipcu o 0,8 proc. względem poprzedniego roku - podał GUS. Analitycy zauważają jednak 3% spadek w stosunku do czerwca br. »

Nie ma szans na stawkę 0% VAT dla usług zdrowotnych

Aktualizacja: 02.09.2010

Minister Finansów stwierdził w odpowiedzi na interpelację poselską nr 16915, że Polska nie może wprowadzić zerowej stawki VAT na usługi zdrowotne. »

Produkcja wzrasta pomimo spadków

Aktualizacja: 19.08.2010

Produkcja przemysłowa wzrosła w lipcu br. w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku o 10,3 %. Natomiast w stosunku do maja 2010 r. spadła o 6,1 proc. »

Wolny wzrost płac w sektorze przedsiębiorstw

Aktualizacja: 19.08.2010

Lipiec br. przyniósł niewielki wzrost przeciętnego wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw o 0,9 % w stosunku do czerwca. Jednocześnie wzrosło zatrudnienie.  »

Minister Finansów wyklucza abolicję dla abonamentów medycznych

Aktualizacja: 18.08.2010

Nie ma podstaw do wprowadzenia abolicji ani żadnej innej łagodniejszej formy traktowania przedsiębiorców, którzy nie pobierali zaliczek na PIT od wartości abonamentów medycznych opłacanych swoim pracownikom. Bezpieczni mogą być tylko ci nieliczni podatnicy, którzy uzyskali dla siebie pozytywną interpretację podatkową w tej kwestii. »

Budownictwo mieszkaniowe ponownie wzrasta

Aktualizacja: 18.08.2010

Spowolnienie w inwestycjach mieszkaniowych nie było trwałą tendencją. Dowodem na to są rozpoczęte w lipcu w Polsce budowy 16,3 tys. mieszkań, czyli o blisko 27% więcej niż przed rokiem. Przy czym w przypadku deweloperów wzrost jest niemal trzykrotny. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

FAKRO Sp. z o.o

Lider w produkcji i sprzedaży okien dachowych w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »