| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Zmiany w ustawie o towarach paczkowanych

Aktualizacja: 08.09.2010

Nowelizacja ustawy o towarach paczkowanych została przyjęta przez Radę Ministrów. Jej główne założenia dotyczą uszczegółowienia listy podmiotów, które podlegają kontroli okręgowych urzędów miar. Pod okiem organów administracji znajda się także importerzy towarów paczkowanych. »

Konkurencyjność przedsiębiorstw a współpraca z Niemcami

Aktualizacja: 07.09.2010

Polsko-niemieckie rozmowy gospodarcze  odbyły się 1 września 2010 r. w Ministerstwie Gospodarki. Wzięli w nich udział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak po spotkaniu z ministrem gospodarki i technologii Niemiec Rainerem Brϋderle. Niemcy są jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski. Wzajemne obroty handlowe osiągnęły wartość ponad 48 mld euro, z czego eksport wyniósł ponad 26 mld euro. »

Zmiana systemu płatności za składowanie odpadów

Aktualizacja: 07.09.2010

Od przyszłego roku będą obowiązywały jedynie cztery stawki w systemie opłat za składowanie odpadów. Rozwiązanie to może przyczynić się do ograniczenia możliwości manipulacji klasyfikacją odpadów. »

Deficyt niższy w przyszłym roku

Aktualizacja: 06.09.2010

Projekt budżetu na rok 2011 zakłada niższy deficyt budżetowy, szybszy rozwój gospodarki oraz spadek bezrobocia poniżej 10%. Co z inflacją i sposobem zarządzania sektorem finansów publicznych? »

ZAiKS musi zmienić zasady dotyczące umów z artystami

Aktualizacja: 06.09.2010

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nakazał ZAiKS skrócenie sześciomiesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec roku kalendarzowego w przypadku rezygnacji przez artystę z powierzenia  praw do swojej twórczości. »

Nie będzie drugiego dna recesji?

Aktualizacja: 06.09.2010

Firma Expander podsumowała najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia (30.08-05.09.2010r.) i oceniła, jak będzie się kształtować najbliższa przyszłość na rynkach. Z analizy wynika, że wystąpienie drugiej recesji w USA jest mało prawdopodobne. »

Złe kredyty wciąż sprawiają problemy bankom

Aktualizacja: 06.09.2010

Klienci indywidualni i przedsiębiorcy wciąż przysparzają bankom kłopotów. W lipcu wartość złych kredytów przekroczyła 58 mld zł. Wzrost kredytów spłacanych nieterminowo najbardziej zauważalny jest w kredytach konsumpcyjnych. »

Jakie mamy długi?

Aktualizacja: 06.09.2010

Jeszcze ponad 2 miesiące pozostały do II Ogólnopolskiego Dnia bez Długów. To wystarczająco długo, aby przypomnieć sobie, komu i ile pieniędzy jesteśmy winni i do 17 listopada ułożyć swój własny kalendarz spłat. A jest co spłacać. W pierwszym półroczu 2010 r. zaległości Polaków obsługiwane przez największą firmę windykacyjną wyniosły niemal 8 mld zł. »

Mniej obciążeń dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 06.09.2010

Polskie firmy pomimo świadomości korzyści jakie przynosi CSR rzadko skupiają się na społecznej odpowiedzialności organizacji - wynika z badań przeprowadzonych przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Deloitte. »

Rynek kolejowy w tarapatach

Aktualizacja: 03.09.2010

Brak konkurencji na rynku, nieskuteczna ochrona praw pasażerów oraz brak precyzyjnie określonych tras to największe problemy rynku kolejowego w Polsce. Co zrobić, aby wzmocnić pozycję polskich przewoźników? »

Dzieci też mogą kupować

Aktualizacja: 03.09.2010

160 mln złotych miesięcznie to duża kwota. Nabiera jeszcze większego znaczenia, gdy stanowi moc nabywczą uczniów otrzymujących kieszonkowe. Co może kupić nastolatek? Jakie mogą być następstwa jego działań? »

Ile zarabiają humaniści?

Aktualizacja: 03.09.2010

Jakie są zarobi absolwentów kierunków humanistycznych? Jak kształtowały się wynagrodzenia humanistów zatrudnionych na wybranych stanowiskach? »

Dłużnicy alimentacyjni za nic mają wydatki szkolne

Aktualizacja: 03.09.2010

Dłużnicy alimentacyjni nie przejmują się kosztem wyprawki szkolnej i wciąż unikają płacenia należnych zobowiązań. W województwie pomorskim średnie zadłużenie alimenciarza to ponad 23 tys. zł. Taka kwota wystarczyłaby na wyprawkę dla całej klasy. »

Nadchodzą e-recepty

Aktualizacja: 02.09.2010

Możliwe, że w ciągu trzech najbliższych lat znikną papierowe recepty. Czym zostaną zastąpione? E-receptą, która w ciągu roku przejdzie pierwsze testy. »

Polsko-szwajcarska współpraca gospodarcza

Aktualizacja: 08.09.2010

Pierwsze półrocze 2010 r. pokazało znaczny rozwój współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Szwajcarią. Polski eksport osiągnął wartość 488,3 mln euro (wzrost o 30 proc.), a import ze Szwajcarii – ponad 528 mln eur (wzrost o 7 proc.). »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Kędzia

Przemysław Kędzia, prezes Business Media Software Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK