| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Zmiany w ustawie o towarach paczkowanych

Aktualizacja: 08.09.2010

Nowelizacja ustawy o towarach paczkowanych została przyjęta przez Radę Ministrów. Jej główne założenia dotyczą uszczegółowienia listy podmiotów, które podlegają kontroli okręgowych urzędów miar. Pod okiem organów administracji znajda się także importerzy towarów paczkowanych. »

Konkurencyjność przedsiębiorstw a współpraca z Niemcami

Aktualizacja: 07.09.2010

Polsko-niemieckie rozmowy gospodarcze  odbyły się 1 września 2010 r. w Ministerstwie Gospodarki. Wzięli w nich udział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak po spotkaniu z ministrem gospodarki i technologii Niemiec Rainerem Brϋderle. Niemcy są jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski. Wzajemne obroty handlowe osiągnęły wartość ponad 48 mld euro, z czego eksport wyniósł ponad 26 mld euro. »

Zmiana systemu płatności za składowanie odpadów

Aktualizacja: 07.09.2010

Od przyszłego roku będą obowiązywały jedynie cztery stawki w systemie opłat za składowanie odpadów. Rozwiązanie to może przyczynić się do ograniczenia możliwości manipulacji klasyfikacją odpadów. »

Deficyt niższy w przyszłym roku

Aktualizacja: 06.09.2010

Projekt budżetu na rok 2011 zakłada niższy deficyt budżetowy, szybszy rozwój gospodarki oraz spadek bezrobocia poniżej 10%. Co z inflacją i sposobem zarządzania sektorem finansów publicznych? »

ZAiKS musi zmienić zasady dotyczące umów z artystami

Aktualizacja: 06.09.2010

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nakazał ZAiKS skrócenie sześciomiesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec roku kalendarzowego w przypadku rezygnacji przez artystę z powierzenia  praw do swojej twórczości. »

Nie będzie drugiego dna recesji?

Aktualizacja: 06.09.2010

Firma Expander podsumowała najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia (30.08-05.09.2010r.) i oceniła, jak będzie się kształtować najbliższa przyszłość na rynkach. Z analizy wynika, że wystąpienie drugiej recesji w USA jest mało prawdopodobne. »

Złe kredyty wciąż sprawiają problemy bankom

Aktualizacja: 06.09.2010

Klienci indywidualni i przedsiębiorcy wciąż przysparzają bankom kłopotów. W lipcu wartość złych kredytów przekroczyła 58 mld zł. Wzrost kredytów spłacanych nieterminowo najbardziej zauważalny jest w kredytach konsumpcyjnych. »

Jakie mamy długi?

Aktualizacja: 06.09.2010

Jeszcze ponad 2 miesiące pozostały do II Ogólnopolskiego Dnia bez Długów. To wystarczająco długo, aby przypomnieć sobie, komu i ile pieniędzy jesteśmy winni i do 17 listopada ułożyć swój własny kalendarz spłat. A jest co spłacać. W pierwszym półroczu 2010 r. zaległości Polaków obsługiwane przez największą firmę windykacyjną wyniosły niemal 8 mld zł. »

Mniej obciążeń dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 06.09.2010

Polskie firmy pomimo świadomości korzyści jakie przynosi CSR rzadko skupiają się na społecznej odpowiedzialności organizacji - wynika z badań przeprowadzonych przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Deloitte. »

Rynek kolejowy w tarapatach

Aktualizacja: 03.09.2010

Brak konkurencji na rynku, nieskuteczna ochrona praw pasażerów oraz brak precyzyjnie określonych tras to największe problemy rynku kolejowego w Polsce. Co zrobić, aby wzmocnić pozycję polskich przewoźników? »

Dzieci też mogą kupować

Aktualizacja: 03.09.2010

160 mln złotych miesięcznie to duża kwota. Nabiera jeszcze większego znaczenia, gdy stanowi moc nabywczą uczniów otrzymujących kieszonkowe. Co może kupić nastolatek? Jakie mogą być następstwa jego działań? »

Ile zarabiają humaniści?

Aktualizacja: 03.09.2010

Jakie są zarobi absolwentów kierunków humanistycznych? Jak kształtowały się wynagrodzenia humanistów zatrudnionych na wybranych stanowiskach? »

Dłużnicy alimentacyjni za nic mają wydatki szkolne

Aktualizacja: 03.09.2010

Dłużnicy alimentacyjni nie przejmują się kosztem wyprawki szkolnej i wciąż unikają płacenia należnych zobowiązań. W województwie pomorskim średnie zadłużenie alimenciarza to ponad 23 tys. zł. Taka kwota wystarczyłaby na wyprawkę dla całej klasy. »

Nadchodzą e-recepty

Aktualizacja: 02.09.2010

Możliwe, że w ciągu trzech najbliższych lat znikną papierowe recepty. Czym zostaną zastąpione? E-receptą, która w ciągu roku przejdzie pierwsze testy. »

Polsko-szwajcarska współpraca gospodarcza

Aktualizacja: 08.09.2010

Pierwsze półrocze 2010 r. pokazało znaczny rozwój współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Szwajcarią. Polski eksport osiągnął wartość 488,3 mln euro (wzrost o 30 proc.), a import ze Szwajcarii – ponad 528 mln eur (wzrost o 7 proc.). »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK