| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Gdzie zarobisz najwięcej

Gdzie zarobisz najwięcej


Liderem płacowym wśród polskich miast w 2009 roku jest Warszawa. Mediana wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5 200 PLN i była o 44% wyższa niż w Krakowie (3 600 PLN) i aż o 86% większa niż w Lublinie (2 800 PLN).


Najwyższe wynagrodzenie – rzędu 7 000 PLN – otrzymywali pracownicy telekomunikacji oraz technologii informatycznych. Najsłabiej zarabiały osoby zatrudnieni w nauce i szkolnictwie. Mediana ich zarobków wyniosła 3 200 PLN.

Jak kształtowały się wynagrodzenia na poszczególnych stanowiskach? Najwyższe zarobki otrzymywały osoby zatrudnione jako dyrektorzy ds. finansów i controllingu (mediana 20 000 PLN) oraz dyrektorzy operacyjni/zarządzający (18 500 PLN). Najniższe stawki wypłacano zaś stołecznym kasjerom-sprzedawcom (1 700 PLN) oraz magazynierom (2 775 PLN)

Polecamy: Własna firma jako stworzenie miejsca pracy dla siebie

Biorąc pod uwagę obszar firmy, najwyższe płace oferowano pracownikom działów IT oraz finansów i controllingu. Specjaliści zarabiali w nich odpowiednio 6 188 PLN oraz 5 500 PLN. Najniższe płace otrzymywały osoby pracujące w działach administracyjnych i biurach zarządów. Zatrudnieni tam pracownicy szeregowi zarabiali 3 000 PLN, natomiast kierownicy – 5 500 PLN.

Analizując płace w stolicy pod względem długości stażu pracy, na najwyższe wynagrodzenia mogli liczyć pracownicy o doświadczeniu od 11 do 15 lat. Mediana płac na stanowiskach szeregowych w tej grupie wyniosła 3 400 PLN. W przypadku kierowników była aż o 179% wyższa i wyniosła 9 500 PLN.

Źródło: wynagrodzenia.pl; Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2009 roku


Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK