| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Spokój na rynku akcji

Spokój na rynku akcji

Rynki akcji spokojnie przyjęły decyzję Rezerwy Federalnej o podniesieniu stopy depozytowej. Takie zachowanie było zrozumiałe, bo ruch władz monetarnych nie był zaskoczeniem. Nie został też odebrany jako zapowiedź rychłych podwyżek stóp procentowych.

Te ostatnie zaś mają kluczowe znaczenie nie tylko ze względów makroekonomicznych, ale również rynkowych. W tym drugim względzie chodzi o decyzje uczestników funduszy pieniężnych na świecie, którzy w dalszym ciągu wycofują się z tego rodzaju podmiotów.

W tygodniu zakończonym 18 lutego br. saldo wpłat i wypłat zamknęło się 37 mld USD na minusie. Wypłacane środki zasilają rynek bardziej ryzykownych aktywów.

Ostatnie dane o przepływach globalnego kapitału tłumaczą przy tym poprawę koniunktury na wschodzących rynkach akcji. Po słabych czterech wcześniejszych tygodniach tym razem do funduszy akcji z emerging markets napłynęło trochę świeżego kapitału.

Popularnością cieszyły się też fundusze obligacji z rynków wschodzących.

Zobacz także: Inwestycje.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »