| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Zostały rozdane Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości

Zostały rozdane Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości

- Polskie projekty nominowane do finału Europejskich Nagród Przedsiębiorczości to inicjatywy pobudzające przede wszystkim aktywność społeczną. Mam nadzieję, że zostaną docenione również w Europie – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas wręczenia nagród laureatom krajowego etapu konkursu Europejskich Nagród Przedsiębiorczości (ENP). Uroczystość odbyła się 18 lutego w Ministerstwie Gospodarki.

W tegorocznej edycji zespół kwalifikacyjny ENP wyróżnił 2 projekty: „Gra plenerowa – Przedsiębiorczy Krasnal” Urzędu Miasta Wrocławia (kategoria „Rozwój umiejętności”) oraz „Budowa domów poprzez system szkolenia dla bezrobotnych” Powiatowego Urzędu Pracy W Nysie (kategoria „Odpowiedzialna Przedsiębiorczość”). Przyznał również wyróżnienie specjalne dla wydawcy magazynu „PURPOSE- przedsiębiorczość w kulturze”.

Wiceminister Rafał Baniak podkreślił, że intencją konkursu jest pokazanie najciekawszych inicjatyw, które wpływają na rozwój aktywności społeczeństwa.

– Projekt Wrocławia zakłada naukę prowadzenia biznesu poprzez dziecięcą grę edukacyjną. Pomysł Urzędu Pracy w Nysie skierowany jest z kolei do bezrobotnych, ma na celu ich reaktywację zawodową – powiedział.

Dodał, że obydwa projekty mają szansę na odniesienie sukcesu również w europejskim etapie konkursu i zdobycie nagrody głównej.Przypomniał również, że Ministerstwo Gospodarki uczestniczy po raz czwarty w krajowej fazie ENP.

– W tym czasie otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszeń z 13 województw. Najwięcej pochodziło z województwa dolnośląskiego – zaznaczył wiceminister Rafał Baniak.

Konkurs „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości” organizowany jest przez Komisję Europejską. W obecnej edycji wpłynęło do krajowego finału 18 wniosków z 8 województw.

W 2008 r. nominację do europejskiego etapu Konkursu uzyskały projekty: „Gmina Bieliny – Nasze Miejsce Mocy” oraz „Garncarska Wioska” Nidzickiej Fundacji Rozwoju „NIDA”. Europejskie jury zakwalifikowało je do wąskiego finału i przyznało specjalne wyróżnienie.

Zasady Konkursu nie przewidują w finale europejskim nagród finansowych oraz innych korzyści materialnych. Projekty nominowane do nagród europejskich są promowane przez Komisję Europejską m.in. poprzez umieszczenie ich opisów na stronach internetowych oraz w specjalnych publikacjach wydawanych po zakończeniu Konkursu. Autorzy nominowanych projektów będą również zaproszeni na galę ogłoszenia wyników Konkursu – w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Przedsiębiorczości w Madrycie w maju br.

MG/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Wróbel

analityk rynków finansowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK