| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Zostały rozdane Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości

Zostały rozdane Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości

- Polskie projekty nominowane do finału Europejskich Nagród Przedsiębiorczości to inicjatywy pobudzające przede wszystkim aktywność społeczną. Mam nadzieję, że zostaną docenione również w Europie – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas wręczenia nagród laureatom krajowego etapu konkursu Europejskich Nagród Przedsiębiorczości (ENP). Uroczystość odbyła się 18 lutego w Ministerstwie Gospodarki.

W tegorocznej edycji zespół kwalifikacyjny ENP wyróżnił 2 projekty: „Gra plenerowa – Przedsiębiorczy Krasnal” Urzędu Miasta Wrocławia (kategoria „Rozwój umiejętności”) oraz „Budowa domów poprzez system szkolenia dla bezrobotnych” Powiatowego Urzędu Pracy W Nysie (kategoria „Odpowiedzialna Przedsiębiorczość”). Przyznał również wyróżnienie specjalne dla wydawcy magazynu „PURPOSE- przedsiębiorczość w kulturze”.

Wiceminister Rafał Baniak podkreślił, że intencją konkursu jest pokazanie najciekawszych inicjatyw, które wpływają na rozwój aktywności społeczeństwa.

– Projekt Wrocławia zakłada naukę prowadzenia biznesu poprzez dziecięcą grę edukacyjną. Pomysł Urzędu Pracy w Nysie skierowany jest z kolei do bezrobotnych, ma na celu ich reaktywację zawodową – powiedział.

Dodał, że obydwa projekty mają szansę na odniesienie sukcesu również w europejskim etapie konkursu i zdobycie nagrody głównej.Przypomniał również, że Ministerstwo Gospodarki uczestniczy po raz czwarty w krajowej fazie ENP.

– W tym czasie otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszeń z 13 województw. Najwięcej pochodziło z województwa dolnośląskiego – zaznaczył wiceminister Rafał Baniak.

Konkurs „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości” organizowany jest przez Komisję Europejską. W obecnej edycji wpłynęło do krajowego finału 18 wniosków z 8 województw.

W 2008 r. nominację do europejskiego etapu Konkursu uzyskały projekty: „Gmina Bieliny – Nasze Miejsce Mocy” oraz „Garncarska Wioska” Nidzickiej Fundacji Rozwoju „NIDA”. Europejskie jury zakwalifikowało je do wąskiego finału i przyznało specjalne wyróżnienie.

Zasady Konkursu nie przewidują w finale europejskim nagród finansowych oraz innych korzyści materialnych. Projekty nominowane do nagród europejskich są promowane przez Komisję Europejską m.in. poprzez umieszczenie ich opisów na stronach internetowych oraz w specjalnych publikacjach wydawanych po zakończeniu Konkursu. Autorzy nominowanych projektów będą również zaproszeni na galę ogłoszenia wyników Konkursu – w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Przedsiębiorczości w Madrycie w maju br.

MG/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK