| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska rozwija współpracę gospodarczą z Mołdawią

Polska rozwija współpracę gospodarczą z Mołdawią

Gościem ministra Marka Sawickiego w tym tygodniu był minister rolnictwa i przemysłu spożywczego Republiki Mołdowy Valeriu Cosarciuc. W spotkaniu, ze strony polskiej uczestniczył również prezes Agencji Rynku Rolnego Władysław Łukasik.

Omówiono kwestię obrotów artykułami rolno-spożywczymi oraz sprawy dalszego rozwoju polsko-mołdawskiej współpracy w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi oraz przemysłu spożywczego.

Minister rolnictwa i przemysłu spożywczego Republiki Mołdowy zainteresowany jest doświadczeniami Polski w zakresie organizacji rynków zbytu produktów rolnych na poziomie producentów rolnych i przetwórców oraz organizacji rynków hurtowych na poziomie regionalnym i krajowym.

Rozmowy dotyczyły również nawiązania współpracy między mołdawskimi i polskimi instytutami, przeprowadzenia szkoleń, staży naukowych, a także upowszechniania wiedzy rolniczej wśród producentów rolnych Mołdowy. Minister Valeriu Cosarciuc zachęcał polskich przedsiębiorców do inwestowania w rolnictwie i przemyśle spożywczym.

Minister Marek Sawicki zadeklarował pomoc w przekazywaniu polskich doświadczeń w zakresie doradztwa rolniczego, funkcjonowania grup producenckich, organizacji rynków hurtowych, współpracy naukowo-badawczej, upowszechnianiu wiedzy rolniczej, a także w zakresie wykorzystania źródeł energii odnawialnej.

Prezes Władysław Łukasik poinformował o możliwościach udzielania pomocy na rzecz Mołdowy w ramach pomocy rozwojowej oraz ze środków unijnych, np. TAIEX.

Ministrowie ustalili, że na początku marca 2010 roku odbędzie się w Warszawie pierwsze spotkanie „Polsko-Mołdawskiego Zespołu do spraw realizacji wspólnych projektów w dziedzinie rolnictwa”. Podczas tego spotkania, zostaną przedstawione szczegółowe tematy, które mogą stanowić podstawę do przygotowania wspólnych polsko-mołdawskich projektów.

MRiRW/IN

Zobacz także: ABC firmy Wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Jaranowska

Specjalista do spraw kampanii linków sponsorowanych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK