| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska rozwija współpracę gospodarczą z Mołdawią

Polska rozwija współpracę gospodarczą z Mołdawią

Gościem ministra Marka Sawickiego w tym tygodniu był minister rolnictwa i przemysłu spożywczego Republiki Mołdowy Valeriu Cosarciuc. W spotkaniu, ze strony polskiej uczestniczył również prezes Agencji Rynku Rolnego Władysław Łukasik.

Omówiono kwestię obrotów artykułami rolno-spożywczymi oraz sprawy dalszego rozwoju polsko-mołdawskiej współpracy w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi oraz przemysłu spożywczego.

Minister rolnictwa i przemysłu spożywczego Republiki Mołdowy zainteresowany jest doświadczeniami Polski w zakresie organizacji rynków zbytu produktów rolnych na poziomie producentów rolnych i przetwórców oraz organizacji rynków hurtowych na poziomie regionalnym i krajowym.

Rozmowy dotyczyły również nawiązania współpracy między mołdawskimi i polskimi instytutami, przeprowadzenia szkoleń, staży naukowych, a także upowszechniania wiedzy rolniczej wśród producentów rolnych Mołdowy. Minister Valeriu Cosarciuc zachęcał polskich przedsiębiorców do inwestowania w rolnictwie i przemyśle spożywczym.

Minister Marek Sawicki zadeklarował pomoc w przekazywaniu polskich doświadczeń w zakresie doradztwa rolniczego, funkcjonowania grup producenckich, organizacji rynków hurtowych, współpracy naukowo-badawczej, upowszechnianiu wiedzy rolniczej, a także w zakresie wykorzystania źródeł energii odnawialnej.

Prezes Władysław Łukasik poinformował o możliwościach udzielania pomocy na rzecz Mołdowy w ramach pomocy rozwojowej oraz ze środków unijnych, np. TAIEX.

Ministrowie ustalili, że na początku marca 2010 roku odbędzie się w Warszawie pierwsze spotkanie „Polsko-Mołdawskiego Zespołu do spraw realizacji wspólnych projektów w dziedzinie rolnictwa”. Podczas tego spotkania, zostaną przedstawione szczegółowe tematy, które mogą stanowić podstawę do przygotowania wspólnych polsko-mołdawskich projektów.

MRiRW/IN

Zobacz także: ABC firmy Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Ius Cogens

Pomoc prawna z zakresu prawa administracyjnego, cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK