| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Francuscy inwestorzy zainteresowni polskim Planem Prywatyzacji

Francuscy inwestorzy zainteresowni polskim Planem Prywatyzacji

Minister skarbu państwa Aleksander Grad spotkał się z przedstawicielami francuskiego kapitału zrzeszonymi we Francuskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył także Ambasador Francji w Polsce, Francois Barry Delongchams.

Podczas spotkania Minister Grad przedstawił priorytety Planu Prywatyzacji na lata 2010-2011 oraz odpowiedział na liczne pytania zgromadzonych gości. Szczególne zainteresowanie francuskich przedsiębiorców wzbudziła koncepcja prywatyzacji sektora energetycznego w Polsce oraz stan i plany dotyczące przekształceń własnościowych w sektorze chemicznym i obronnym.

Minister zaznaczył, że różnorodna oferta prywatyzacyjna prezentowana przez MSP nie wystarczy do osiągnięcia pełnego sukcesu. Do pomyślnego zakończenia prowadzonych procesów prywatyzacji, także w przypadku małych i średnich projektów, oprócz gotowego do transakcji sprzedającego niezbędna jest druga strona - inwestorzy. Wierzę, że francuski kapitał będzie zainteresowany jeszcze bardziej aktywnym włączeniem się w proces przekształceń własnościowych w Polsce – powiedział Minister Grad na zakończenie spotkania.

Dzisiejsze spotkanie jest kolejnym elementem promocji czteroletniego planu prywatyzacji i jest efektem przyjętej przez Ministra Grada aktywnej strategii komunikowania z polskimi międzynarodowym środowiskiem inwestorskim. Organizatorem wydarzenia była Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce.

MSP/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kucharska

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »