| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Francuscy inwestorzy zainteresowni polskim Planem Prywatyzacji

Francuscy inwestorzy zainteresowni polskim Planem Prywatyzacji

Minister skarbu państwa Aleksander Grad spotkał się z przedstawicielami francuskiego kapitału zrzeszonymi we Francuskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył także Ambasador Francji w Polsce, Francois Barry Delongchams.

Podczas spotkania Minister Grad przedstawił priorytety Planu Prywatyzacji na lata 2010-2011 oraz odpowiedział na liczne pytania zgromadzonych gości. Szczególne zainteresowanie francuskich przedsiębiorców wzbudziła koncepcja prywatyzacji sektora energetycznego w Polsce oraz stan i plany dotyczące przekształceń własnościowych w sektorze chemicznym i obronnym.

Minister zaznaczył, że różnorodna oferta prywatyzacyjna prezentowana przez MSP nie wystarczy do osiągnięcia pełnego sukcesu. Do pomyślnego zakończenia prowadzonych procesów prywatyzacji, także w przypadku małych i średnich projektów, oprócz gotowego do transakcji sprzedającego niezbędna jest druga strona - inwestorzy. Wierzę, że francuski kapitał będzie zainteresowany jeszcze bardziej aktywnym włączeniem się w proces przekształceń własnościowych w Polsce – powiedział Minister Grad na zakończenie spotkania.

Dzisiejsze spotkanie jest kolejnym elementem promocji czteroletniego planu prywatyzacji i jest efektem przyjętej przez Ministra Grada aktywnej strategii komunikowania z polskimi międzynarodowym środowiskiem inwestorskim. Organizatorem wydarzenia była Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce.

MSP/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Dittmajer

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK