| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rekordowe ceny ofertowe domów w Wielkiej Brytanii

Rekordowe ceny ofertowe domów w Wielkiej Brytanii

Dla obserwatorów sytuacji na światowych rynkach nieruchomości, ale również dla wszystkich, których interesują losy ożywienia gospodarczego, ważną informacją dzisiejszego dnia będzie lutowy indeks aktywności na rynku nieruchomości NAHB. Oczekiwana jest jego poprawa z 15 pkt w styczniu do 16 pkt.

Miesiąc wcześniej przyniósł rozczarowujące wiadomości i jak się potem okazało trafnie przewidywał chłodny styczeń na rynku nie-ruchomości w USA. Tym ważniejsze jest, by teraz doszło do poprawy. Trzeba przy tym pamiętać, że w tym roku oprócz sygnałów z rynku mieszkaniowego uwagę będą w bardzo dużym stopniu przyciągać doniesienia dotyczące sektora komercyjnego, który boryka się z dużą ilością niezajętych powierzchni.

To ogranicza aktywność w tej dziedzinie i grozi niekorzystnymi konsekwencjami dla instytucji finansujących budowę magazynów, biur, powierzchni handlowych.
Na inne wyzwania zwróciła wczoraj uwagę agencja Moody’s. Ma obawy czy brytyjskie banki będą w stanie zrefinansować ok. pół biliona dolarów obligacji zabezpieczonych przez kredyty hipoteczne.

Chodzi o papiery, które są przedmiotem programów pomocowych, których rząd nie chce wydłużać poza 2012 r. i 2014 r. Pozwalały one na wymianę „trefnych” obligacji na papiery skarbowe. Od połowy 20- 09 r. bankom udało się sprzedać instrumenty finansowe zabezpieczone kredytami hipotecznymi za 16 mld USD. Trudności z refinansowaniem musiałyby się przełożyć na pogorszenie dostępności kredytów hipotecznych.

Tymczasem z informacji największego serwisu internetowego na Wyspach, Rightmove, wynika, że w lutym ofertowe ceny domów osiągnęły rekordowy poziom. To efekt niskiej podaży.

Home Broker

Zobacz także: Nieruchomości.wieszjak.pl

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Kafliński

Radca prawny. Ekspert w zakresie prawa kapitałowego, funduszy inwestycyjnych oraz prawa korporacyjnego i cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »