| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Odznaczenia dla prokuratorów

Odznaczenia dla prokuratorów

Prokurator Izabela Dołgań – Szymańska z Prokuratury Rejonowej Warszawa – Wola oraz prokurator Mikołaj Rydz z Prokuratury Rejonowej w Goleniowie zostali odznaczeni Medalem Pamiątkowym Ministra Sprawiedliwości.

- Kiedy tylko dowiedziałem się o tym z jakim zaangażowaniem i oddaniem obecni tutaj dzisiaj prokuratorzy wykonują powierzone im obowiązki, nie wahałem się choć przez moment, by ich dokonania w sposób szczególny i symboliczny docenić – powiedział minister sprawiedliwości – prokurator generalny Krzysztof Kwiatkowski.

Prokurator Izabela Dołgań – Szymańska z Prokuratury Rejonowej Warszawa – Wola w ostatnich dniach wykazała się wyjątkowym zaangażowaniem i sprawnością w podejmowanych działaniach w wyjaśnieniu zabójstwa warszawskiego policjanta.

Odznaczenie to także efekt innych – prowadzonych z dużym sukcesem przez Panią prokurator - spraw. To właśnie prokurator Izabela Dołgań - Szymańska prowadzi najpoważniejsze sprawy, które trafiają do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Wola.

Prowadziła m.in. śledztwo przeciwko Jonaszowi S. podejrzanemu o zabójstwo i rozkawałkowanie zwłok Barbary Z. Sprawa została zakończona skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Obecnie oprócz sprawy zabójstwa funkcjonariusza Policji Andrzeja Struja, pani prokurator prowadzi również - pozostające w zainteresowaniu m.in. mediów - postępowanie przeciwko nieletniemu Markowi K. podejrzanemu o serie gwałtów i rozbojów dokonywanych na terenie Warszawy.

Wnikliwość i profesjonalizm – to cechy jakimi charakteryzuje się prokurator Izabela Dołgań - Szymańska. Dostrzegli je już jej przełożeni, powierzając jej najpoważniejsze śledztwa.

Prokurator Mikołaj Rydz jest Zastępcą Prokuratora Rejonowego w Goleniowie. W ostatnim czasie to dzięki jego zaangażowaniu zarzuty usłyszał podejrzany o usiłowanie pozbawienia życia i zgwałcenie małoletniej Sylwii M Prokurator Mikołaj Rydz obok obowiązków wynikających z pełnionej funkcji osobiście prowadzi i nadzoruje postępowania przygotowawcze, w tym te o skomplikowanych stanach faktycznych i prawnych.

- Podsumowując i raz jeszcze dziękując Pani i Panu prokuratorom za szczególne zaangażowanie w swoją pracę, a tym samym za wyznaczenie wzorów działania, które mam nadzieję powielać będą inni prokuratorzy, dodam, że w takich momentach jak ten, zazdroszczę nowemu Prokuratorowi Generalnemu takich współpracowników. Praca z Państwem to przyjemność i zaszczyt – dodał minister Krzysztof Kwiatkowski.

MS/IN

Zobacz także: Przedsiębiorca w sądzie Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Okurowski

Specjalista od nowoczesnych technologii zarówno samochodowych jak domowych. Wyjątkowy znawca nawigacji samochodowych, systemów multimedialnych, car audio i aplikacji mobilnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »