| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Odznaczenia dla prokuratorów

Odznaczenia dla prokuratorów

Prokurator Izabela Dołgań – Szymańska z Prokuratury Rejonowej Warszawa – Wola oraz prokurator Mikołaj Rydz z Prokuratury Rejonowej w Goleniowie zostali odznaczeni Medalem Pamiątkowym Ministra Sprawiedliwości.

- Kiedy tylko dowiedziałem się o tym z jakim zaangażowaniem i oddaniem obecni tutaj dzisiaj prokuratorzy wykonują powierzone im obowiązki, nie wahałem się choć przez moment, by ich dokonania w sposób szczególny i symboliczny docenić – powiedział minister sprawiedliwości – prokurator generalny Krzysztof Kwiatkowski.

Prokurator Izabela Dołgań – Szymańska z Prokuratury Rejonowej Warszawa – Wola w ostatnich dniach wykazała się wyjątkowym zaangażowaniem i sprawnością w podejmowanych działaniach w wyjaśnieniu zabójstwa warszawskiego policjanta.

Odznaczenie to także efekt innych – prowadzonych z dużym sukcesem przez Panią prokurator - spraw. To właśnie prokurator Izabela Dołgań - Szymańska prowadzi najpoważniejsze sprawy, które trafiają do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Wola.

Prowadziła m.in. śledztwo przeciwko Jonaszowi S. podejrzanemu o zabójstwo i rozkawałkowanie zwłok Barbary Z. Sprawa została zakończona skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Obecnie oprócz sprawy zabójstwa funkcjonariusza Policji Andrzeja Struja, pani prokurator prowadzi również - pozostające w zainteresowaniu m.in. mediów - postępowanie przeciwko nieletniemu Markowi K. podejrzanemu o serie gwałtów i rozbojów dokonywanych na terenie Warszawy.

Wnikliwość i profesjonalizm – to cechy jakimi charakteryzuje się prokurator Izabela Dołgań - Szymańska. Dostrzegli je już jej przełożeni, powierzając jej najpoważniejsze śledztwa.

Prokurator Mikołaj Rydz jest Zastępcą Prokuratora Rejonowego w Goleniowie. W ostatnim czasie to dzięki jego zaangażowaniu zarzuty usłyszał podejrzany o usiłowanie pozbawienia życia i zgwałcenie małoletniej Sylwii M Prokurator Mikołaj Rydz obok obowiązków wynikających z pełnionej funkcji osobiście prowadzi i nadzoruje postępowania przygotowawcze, w tym te o skomplikowanych stanach faktycznych i prawnych.

- Podsumowując i raz jeszcze dziękując Pani i Panu prokuratorom za szczególne zaangażowanie w swoją pracę, a tym samym za wyznaczenie wzorów działania, które mam nadzieję powielać będą inni prokuratorzy, dodam, że w takich momentach jak ten, zazdroszczę nowemu Prokuratorowi Generalnemu takich współpracowników. Praca z Państwem to przyjemność i zaszczyt – dodał minister Krzysztof Kwiatkowski.

MS/IN

Zobacz także: Przedsiębiorca w sądzie Wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK