| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Kredytobiorcy czekają na publikację projekcji stóp procentowych

Kredytobiorcy czekają na publikację projekcji stóp procentowych

Sławomir Skrzypek chce publikować projekcję stóp procentowych banku centralnego. Jeśli będzie ona wiarygodna, może stać się użytecznym narzędziem dla kredytobiorców.

Szef NBP niebawem ma przedstawić nowej Radzie Polityki Pieniężnej propozycje w sprawie publikowania przez NBP projekcji stóp procentowych.

Na razie plany szefa banku centralnego wywołują wiele kontrowersji. Ekonomiści zwracają uwagę, że NBP narażałby się na ryzyko utraty wiarygodności, gdyby się okazało, że rzeczywisty kształt stóp procentowych odbiega od prognoz.

RPP mogłaby się przy tym czuć zobowiązana do realizowania projekcji – co mogłoby doprowadzić do tego, że bank centralny nie byłby w stanie szybko reagować na sytuacje kryzysowe.

Więcej: Projekcja stóp musi być dobrze przygotowana, by pomogła oszacować koszt pożyczki

Zobacz także: Kredyty.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Robert Rykowski

Adwokat, partner w RYKOWSKI & GNIEWKOWSKI KANCELARIA ADWOKATÓW I RADCÓW PRAWNYCH, ekspert prawa cywilnego. Prowadzi postępowania sporne, arbitrażowe i mediacyjne. Posiada doświadczenie w postępowaniach regulacyjnych, w tym przed Prezesem UOKiK i URE. W kancelarii odpowiada za prawną analizę, przygotowanie taktyki procesowej i procesów. Autor wielu artykułów oraz opinii do czasopism prawniczych. Prelegent na szkoleniach i konferencjach, wykładowca w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, wcześniej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Arbiter Sądów Arbitrażowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej i Konfederacji Lewiatan.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK