| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Brak ożywienia na rynku nieruchomości w Ameryce

Brak ożywienia na rynku nieruchomości w Ameryce

W IV kwartale minionego roku odsetek zadłużonych Amerykanów z tytułu kredytów hipotecznych, których nieruchomość jest warta mniej od wielkości zobowiązania wzrósł do 21,4 proc. Kwartał wcześniej wynosił 21 proc., wciąż jest jednak mniejszy niż w II kwartale 2009 r., kiedy wynosił 23 proc.

Niemniej poziom wskaźnika świadczy o tym, że wciąż bardzo duża część osób spłacających kredyty jest w niekorzystnej sytuacji jeśli chodzi o możliwości refinansowania kredytów i tym samym skorzystania z możliwości obniżenia wysokości rat, jakie płacą.

To również oznacza kłopot ze sprzedażą domów, na co w takich warunkach nie powinny godzić się banki. Ryzykowałyby wtedy, że suma uzyskana z transakcji nie wystarczy do uregulowania zobowiązania,.

Równocześnie w grudniu jedna piąta sprzedaży domów w USA była wynikiem pozbywania się przez banki nieruchomości przejętych od osób niespłacających kredytów. W 29 proc. transakcji sprzedający uzyskiwał cenę niższą niż zapłacił przy kupnie domu. Nie może to dziwić skoro ceny domów idą w Ameryce w dół od 3 lat.

Inny raport dotyczący rynku nieruchomości w USA też nie wypadł korzystnie. Liczba wniosków o kredyty hipoteczne w minionym tygodniu spadła o 1,2 proc. Złożył się na to wzrost o 1,4 proc. podań o refinansowanie zobowiązań i zniżka o 7 proc. wniosków o kredyt na kupno nieruchomości.

W takich warunkach trudno mówić o ożywieniu na amerykańskim rynku nieruchomości. Można jedynie dopatrywać się symptomów stabilizacji. Zatem na pozytywny wpływ na gospodarkę z jego strony trzeba jeszcze poczekać.

Home Broker

Zobacz także: Nieruchomości.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK