| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Brak ożywienia na rynku nieruchomości w Ameryce

Brak ożywienia na rynku nieruchomości w Ameryce

W IV kwartale minionego roku odsetek zadłużonych Amerykanów z tytułu kredytów hipotecznych, których nieruchomość jest warta mniej od wielkości zobowiązania wzrósł do 21,4 proc. Kwartał wcześniej wynosił 21 proc., wciąż jest jednak mniejszy niż w II kwartale 2009 r., kiedy wynosił 23 proc.

Niemniej poziom wskaźnika świadczy o tym, że wciąż bardzo duża część osób spłacających kredyty jest w niekorzystnej sytuacji jeśli chodzi o możliwości refinansowania kredytów i tym samym skorzystania z możliwości obniżenia wysokości rat, jakie płacą.

To również oznacza kłopot ze sprzedażą domów, na co w takich warunkach nie powinny godzić się banki. Ryzykowałyby wtedy, że suma uzyskana z transakcji nie wystarczy do uregulowania zobowiązania,.

Równocześnie w grudniu jedna piąta sprzedaży domów w USA była wynikiem pozbywania się przez banki nieruchomości przejętych od osób niespłacających kredytów. W 29 proc. transakcji sprzedający uzyskiwał cenę niższą niż zapłacił przy kupnie domu. Nie może to dziwić skoro ceny domów idą w Ameryce w dół od 3 lat.

Inny raport dotyczący rynku nieruchomości w USA też nie wypadł korzystnie. Liczba wniosków o kredyty hipoteczne w minionym tygodniu spadła o 1,2 proc. Złożył się na to wzrost o 1,4 proc. podań o refinansowanie zobowiązań i zniżka o 7 proc. wniosków o kredyt na kupno nieruchomości.

W takich warunkach trudno mówić o ożywieniu na amerykańskim rynku nieruchomości. Można jedynie dopatrywać się symptomów stabilizacji. Zatem na pozytywny wpływ na gospodarkę z jego strony trzeba jeszcze poczekać.

Home Broker

Zobacz także: Nieruchomości.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Drapała

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK