| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MG: EXPO 2010 to wielka szansa na promocję Polski

MG: EXPO 2010 to wielka szansa na promocję Polski

- Pawilon Polski na EXPO 2010 będzie jednym z największych przedsięwzięciem promujących nasz kraj. Szansa na promocję Polski na taką skalę nie zdarzy się w ciągu najbliższych lat – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas konferencji dotyczącej przygotowań Polski do Światowej Wystawy EXPO w Szanghaju.

Polska jako nowoczesny kraj pogodnych ludzi, którzy tworzą jego siłę i wartość – taki wizerunek naszego kraju przedstawią organizatorzy polskiej wystawy w Szanghaju. Właśnie dlatego jednym z głównych haseł eksponowanych w polskim pawilonie będzie „Polska się uśmiecha”.

- Wystawa Expo w Szanghaju jest okazją do zaprezentowania walorów naszego kraju oraz doskonałą płaszczyzną dla pogłębienia wymiany kulturalnej i handlowej z Chinami – zauważył wiceminister Rafał Baniak. Podkreślił ponadto, że współpraca z najludniejszym krajem świata to szansa na wielki sukces gospodarczy. – Mamy niepowtarzalną okazję, by miedzy majem a październikiem 2010 roku przedstawić Chińczykom nowe pomysły na współpracę z Polską – podsumował.

Wiceminister Baniak zwrócił uwagę, że udział w EXPO zakłada również szereg działań towarzyszących, w postaci misji politycznych, kulturalnych i gospodarczych.

- Promocja Polski nie zacznie się ani nie skończy wraz z otwarciem wystawy. Zaplanowany jest dwuletni cykl wydarzeń, które będą towarzyszyć ekspozycji na światowych targach – zapewnił.

Prezes PAIiIZ przypomniał o głównych hasłach promujących Sekcję Polską – Podczas Światowej Wystawy w Szanghaju pokażemy nasze młode, dynamiczne oblicze bez folkloru, staropolskiego chleba, czy Puszczy Białowieskiej – powiedział. - Zaprezentujemy się jako kraj europejski, nowoczesny i przyjazny, a także jako potencjalny partner gospodarczy – dodał.

Tematem przewodnim wystawy w Szanghaju jest hasło „Lepsze miasto, lepsze życie”. Nasz kraj zostanie pokazany przez pryzmat ambitnych kreatywnych ludzi, którzy stworzyli w polskich miastach warunki do lepszego życia, łącząc poszanowanie historii i tradycji z wyzwaniami, jakie niesie przyszłość. Organizatorzy szacują, że wystawę, która potrwa od 1 maja do 31 października, zwiedzi nawet 70 mln osób.

W konferencji zorganizowanej przez PAIiIZ wzięli ponadto udział: Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, Marek Kłoczko, Sekretarz Generalny KIG oraz współorganizatorzy polskiej ekspozycji, w tym autor wewnętrznej scenografii – Borys Kudlicka.

MG/IN

Zobacz także: ABC firmy Wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Żur

Menedżer produktu w nazwa.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK