| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Resort pracy wspiera osoby z zaburzeniami psychicznymi

Resort pracy wspiera osoby z zaburzeniami psychicznymi

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy w tym roku 3 mln zł na realizację programu "Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”.

Resort informuje, że działając na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2008 r. Nr 115, poz. 728, z późn.zm.) w roku 2010 udzieli dotacji celowych na finansowe wsparcie projektów z zakresu organizacji i funkcjonowania oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi. W bieżącym roku na realizację tego zadania przeznaczono kwotę 3 mln zł.

O dotacje mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, a także podmioty, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy o pomocy społecznej, które przygotowały projekty związane z rozwojem i funkcjonowaniem w ramach pomocy społecznej sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Przy ocenie projektów opracowanych i zgłaszanych przez zainteresowane podmioty brane będą przede wszystkim pod uwagę te projekty, które przyczyniają się do osiągania celów określonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w Programie „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” i przyczyniają się do budowania lokalnej, kompleksowej sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Ofertę sporządza się według wzoru, stanowiącego załącznik do rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 8 marca 2005 roku w sprawie określenia wzoru oferty podmiotu uprawnionego (Dz.U. Nr 44, poz.427).

W ofercie winna się znaleźć m.in. informacja o podmiocie zgłaszającym wniosek (gminna jednostka samorządu terytorialnego, powiatowa jednostka samorządu terytorialnego, regionalna jednostka samorządu terytorialnego, organizacja pozarządowa prowadząca działalność w zakresie pomocy społecznej, fundacja prowadząca działalność w zakresie pomocy społecznej, jednostka organizacyjna działająca na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancji wolności sumienia i wyznania, jeżeli jej cele statutowe obejmują prowadzenie działalności w zakresie pomocy społecznej).

MPiPS/IN

Zobacz także: Zatrudnienie.wieszjak.pl

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

LeftHand

Firma LeftHand od ponad 15 lat istnieje na rynku oprogramowania księgowego na systemy Linux i Windows.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »