| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Darmowy magazyn Europejskiej Sieci Konkurencji

Darmowy magazyn Europejskiej Sieci Konkurencji

Ponad 60 artykułów pochodzących z 24 urzędów antymonopolowych krajów członkowskich oraz Komisji Europejskiej – czyli bieżące informacje dotyczące prawa konkurencji mogą znaleźć czytelnicy ECN Brief, pierwszego bezpłatnego numeru magazynu informacyjnego Europejskiej Sieci Konkurencji.

Już jest i można przeczytać pierwszy numer ECN Brief – biuletynu informacyjnego Europejskiej Sieci Konkurencji redagowanego przez Komisję Europejską.

Na jej stronach ukazał się właśnie dwumiesięcznik, przygotowywany na podstawie materiałów opracowywanych przez członków ECN (ang. European Competition Network), który będzie prezentował przykłady praktyk ograniczających konkurencję. Chętni czytelnicy mogą również dokonać bezpłatnej subskrypcji pisma. Artykuły zamieszczone w pierwszym wydaniu biuletynu dotyczą okresu od września 2009 do stycznia 2010.

Anglojęzyczny biuletyn podzielony jest na pięć części dotyczących decyzji urzędów antymonopolowych w sprawach praktyk ograniczających konkurencję, najnowszych zmian legislacyjnych i wydarzeń w zakresie prawa, a także danych o poszczególnych urzędach i statystyk prowadzonych spraw. Zamierzeniem twórców pisma jest zwiększenie transparentności działań Europejskiej Sieci Konkurencji, promocja prawa konkurencji, a także rozpowszechnianie informacji dotyczących praktyki decyzyjnej poszczególnych organów.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów od samego początku aktywnie był zaangażowany w inicjatywę powstawania pisma. Wkład UOKiK w biuletynie dotyczy rozbicia kartelu cementowego, na którego członków nałożono w grudniu 2009 najwyższe kary w dotychczasowej praktyce UOKiK, sięgające łącznie ponad 411 mln zł, a także przypadającej w bieżącym roku dwudziestej rocznicy powstania Urzędu oraz wydarzeń organizowanych dla jej uczczenia.

UOKiK/IN

Zobacz także: Konsument.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK