| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rozlicz w terminie PIT za 2009 rok

Rozlicz w terminie PIT za 2009 rok

Podatnik, który w 2009 roku uzyskiwał jakiekolwiek dochody, musi najpóźniej 30 kwietnia 2010 r. wykazać je w składanym do urzędu skarbowego zeznaniu PIT. Za spóźnienie podatnik może zostać ukarany sankcjami karnymi skarbowymi.

Czy 30 kwietnia to ostateczny termin

Podatnik od czterech miesięcy jest za granicą. Nie wie, kiedy wróci do Polski. Musi rozliczyć się z dochodów uzyskanych w Polsce w 2009 roku. Czy 30 kwietnia jest ostatnim dniem na rozliczenie PIT?

TAK

Przepisy ustawy o PIT wyraźnie wskazują, że podatnicy są zobowiązani składać urzędom skarbowym zeznanie, według ustalonego wzoru, o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym, w terminie do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Zatem na rozliczenie PIT za 2009 rok jest czas do 30 kwietnia 2010 r.

Podstawa prawna

Art. 12 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2005 r. nr 8, poz. 60 z późn. zm.).
Art. 45 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.).

Więcej: Jak terminowo rozliczyć PIT za 2009 rok

Zobacz także: PIT.wieszjak.pl

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

AchieveGlobal

Firma szkoleniowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »