| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Inwestorzy kierują uwagę na posiedzenie banków centralnych

Inwestorzy kierują uwagę na posiedzenie banków centralnych

Dzisiaj uwagę inwestorów przyciągać będą posiedzenia banków centralnych strefy euro oraz Wielkiej Brytanii, ale nie ze względu na oczekiwania na zmiany kosztów pieniądza, ale na wszelkie sygnały podpowiadające kiedy na taką decyzję mogą się zdecydować.

Od początku tego roku kwestia odchodzenia od rekordowo niskich stóp procentowych i konsekwencje tego dla gospodarek znajduje się na pierwszym planie dyskusji ekonomicznych oraz rynkowych.

Przykłady Chin, czy Indii, gdzie co prawda nie doszło jeszcze do zwiększenia kosztów pieniądza, ale nastąpiły już obostrzenia w dostępie do kredytów, i niekorzystne reakcje inwestorów na takie kroki władz, potwierdzają, że sprawa ma bardzo istotne znaczenie.

Głównie ze względu na to, że poprawa koniunktury gospodarczej w strefie euro i Wielkiej Brytanii, jak dotąd, postępuje bardzo opornie, można zakładać powstrzymanie się przez tamtejsze banki centralne z podniesieniem ceny pieniądza do momentu, aż zdecyduje się na to amerykańska Rezerwa Federalna. Tym bardziej, że to działania tej ostatniej były impulsem do tak drastycznego zbicia stóp procentowych.

Styczniowe indeksy PMI dla sektora usługowego w Wielkiej Brytanii i strefie euro były potwierdzeniem tego, że ożywienie koniunktury ma ograniczony charakter. W porównaniu z grudniem wskaźniki obniżyły się, choć zdołały utrzymać się powyżej 50 pkt, czyli w strefie poprawy sytuacji.

Cotygodniowy raport na temat liczby kredytów hipotecznych w Ameryce przyniósł tym razem skok o blisko 11 proc., na co wpływ miało większe zainteresowanie refinansowaniem zobowiązań.

Home Broker/IN

Zobacz także: Inwestycje.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Tabędzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK