| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Minister sprawiedliwości odznaczył ukraińskich prawników

Minister sprawiedliwości odznaczył ukraińskich prawników

Walentyn Gosudarskyj oraz Petro Filyuk otrzymali od Krzysztofa Kwiatkowskiego, ministra sprawiedliwości medale pamiątkowe ministra sprawiedliwości RP. Do odznaczenia doszło w trakcie ich wizyty w resorcie.

Walentyn Gosudarskyj to m.in. uhonorowany adwokat Ukrainy oraz członek Rady Sędziów Ukrainy. W kwietniu 1986 roku został wybrany na stanowisko przewodniczącego Trybunału Apelacyjnego Obwodu Lwowskiego.

Za jego kadencji, w związku z umiejętnym kierowaniem sądami, sądy obwodu lwowskiego uplasowały się na pierwszym miejscu na Ukrainie pod względem przeglądu spraw sądowych.

Uczestniczył w pomarańczowej rewolucji – doceniony przez Prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenko.

Z kolei drugi odznaczony Petro Filyuk od sierpnia 1986 roku pracował jako śledczy w departamencie dochodzeniowym w Łucku. W kwietniu 2003 roku został wybrany na stanowisko prezesa Sądu Apelacyjnego w Łucku w regionie Wołynia.

We wrześniu 2004 roku dekretem ówczesnego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy mianowany dziekanem w regionie Wołynia. W kwietniu 2006 roku w Łucku wraz z prezesem Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu podpisał porozumienie o współpracy między Sądem Apelacyjnym Obwodu Wołyńskiego i Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu. Współpraca trwa do dzisiaj.

W jej ramach zorganizowano m.in. Pierwsze Polsko-Ukraińskie Forum Prawnicze „Ius Et Amicitia”, pod hasłem „Stosowanie prawa międzynarodowego w zakresie ochrony praw człowieka w wewnętrznych systemach prawnych Polski i Ukrainy – rzeczywistość i perspektywy”.

MS/IN

Zobacz także: Przedsiębiorca w sądzie Wieszak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Nowicka

Ekspert w zakresie wynagrodzeń i zasiłków; pracownik ZUS; wykładowca z wieloletnim doświadczeniem zawodowym z zakresu prawa pracy ze szczególnym ukierunkowaniem na problematykę wynagrodzeń, zasiłków, podatków od osób fizycznych i ubezpieczeń społecznych; autorka licznych publikacji z tej dziedziny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK