| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd ustabilizuje stawki dostępu do infrastruktury kolejowej

Rząd ustabilizuje stawki dostępu do infrastruktury kolejowej

Nowa ustawa o infrastrukturze kolejowej regulowała będzie zagadnienia dotyczące własności infrastruktury oraz sposobów jej finansowania i zarządzania – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas debaty ”Relacje organizacyjno-prawne przewoźników i zarządcy infrastruktury kolejowej”.

Jednocześnie stwierdził, że zawarty w ustawie model finansowania infrastruktury kolejowej powinien być zbliżony do obowiązującego w transporcie drogowym. Naszym celem jest ustabilizowanie stawek dostępu do infrastruktury kolejowej, ale dopiero zmiany systemowe mogą się przyczynić do ich zmniejszenia – powiedział wiceminister J.Engelhardt.

Według wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego Mirosława Antonowicza należy zapewnić stabilność prawa w ustalaniu stawek dostępu do infrastruktury kolejowej.

Prezes Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe Zbigniew Szafrański zapowiedział podjęcie prac nad powstaniem Rady Przewoźników działających przy zarządzie spółki, która pełniłaby rolę opiniotwórczą.

Podczas debaty dyskutanci poruszali również zagadnienia związane ze sposobami zwiększenia konkurencyjności przewozów kolejowych, wpływem systemu dofinansowania na poziom nakładów, utrzymanie i modernizację infrastruktury kolejowej oraz zapewnieniem równości przewoźników w dostępie do infrastruktury.

MI/IN

Zobacz także: Finanse rozwój Wieszak.pl

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

AKSJOM Doradztwo Aktuarialne

Specjalizujemy się zarówno w wycenie rezerw na świadczenie pracownicze (zgodnie z MSR 19 i KSR 6) jak i w usługach konsultingowych na rzecz instytucji finansowych (usługi aktuarialne, Wypłacalność II, zarządzanie ryzykiem, rachunkowość zakładów ubezpieczeń).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »