| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Projekty infrastrukturalne dofinansuje UE

Projekty infrastrukturalne dofinansuje UE

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko pozwoli na zasilenie polskiej gospodarki 27 mld euro, z czego 19 mld euro będzie pochodziło z funduszy unijnych - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, podczas konferencji „Realizacja projektów infrastrukturalnych w ramach PO IiŚ na lata 2007 – 2013”, która odbyła się 27 stycznia br. w Warszawie.

Jak zauważył szef resortu, wartość podpisanych umów przekracza obecnie 31 mld zł.

- W ubiegłym roku 3,1 mld zł wróciło z Brukseli do polskiego budżetu. Stało się to kołem zamachowym do działań, jakie zostaną podjęte w 2010 roku – powiedziała Partycja Wolińska – Bartkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Cezary Grabarczyk dodał, że otrzymane z budżetu UE 3,1 mld zł to jedna z głównych przyczyn, dla których Polska dobrze poradziła sobie w dobie kryzysu.

Podczas konferencji, podzielonej na dwa bloki tematyczne: jeden dotyczący budowy dróg, a drugi - infrastruktury kolejowej, zaprezentowane zostały plany rozwoju inwestycji infrastrukturalnych w ramach PO IiŚ oraz dotychczasowe doświadczenia.

Jarosław Pasek, dyrektor departamentu funduszy UE w Ministerstwie Infrastruktury podkreślał, iż w obecnej perspektywie finansowej mamy do dyspozycji aż 19,4 mld euro, czyli pięć razy więcej środków finansowych niż w latach ubiegłych. 58 proc. z nich przeznaczonych zostało na drogi.

Na konferencji obecni byli przedstawiciele administracji rządowej, beneficjentów i firm wykonawczych, a także eksperci związani z realizacją projektów drogowych i kolejowych. Jej celem było zaprezentowanie możliwości, jakie stwarzają firmom wykonawczym inwestycje infrastrukturalne finansowane ze środków unijnych.

MI/IN

Zobacz także: Inwestycje.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Duchnowska

certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, mediator rodzinny, specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK