| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Projekty infrastrukturalne dofinansuje UE

Projekty infrastrukturalne dofinansuje UE

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko pozwoli na zasilenie polskiej gospodarki 27 mld euro, z czego 19 mld euro będzie pochodziło z funduszy unijnych - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, podczas konferencji „Realizacja projektów infrastrukturalnych w ramach PO IiŚ na lata 2007 – 2013”, która odbyła się 27 stycznia br. w Warszawie.

Jak zauważył szef resortu, wartość podpisanych umów przekracza obecnie 31 mld zł.

- W ubiegłym roku 3,1 mld zł wróciło z Brukseli do polskiego budżetu. Stało się to kołem zamachowym do działań, jakie zostaną podjęte w 2010 roku – powiedziała Partycja Wolińska – Bartkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Cezary Grabarczyk dodał, że otrzymane z budżetu UE 3,1 mld zł to jedna z głównych przyczyn, dla których Polska dobrze poradziła sobie w dobie kryzysu.

Podczas konferencji, podzielonej na dwa bloki tematyczne: jeden dotyczący budowy dróg, a drugi - infrastruktury kolejowej, zaprezentowane zostały plany rozwoju inwestycji infrastrukturalnych w ramach PO IiŚ oraz dotychczasowe doświadczenia.

Jarosław Pasek, dyrektor departamentu funduszy UE w Ministerstwie Infrastruktury podkreślał, iż w obecnej perspektywie finansowej mamy do dyspozycji aż 19,4 mld euro, czyli pięć razy więcej środków finansowych niż w latach ubiegłych. 58 proc. z nich przeznaczonych zostało na drogi.

Na konferencji obecni byli przedstawiciele administracji rządowej, beneficjentów i firm wykonawczych, a także eksperci związani z realizacją projektów drogowych i kolejowych. Jej celem było zaprezentowanie możliwości, jakie stwarzają firmom wykonawczym inwestycje infrastrukturalne finansowane ze środków unijnych.

MI/IN

Zobacz także: Inwestycje.wieszjak.pl

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK