| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Program „Dłużnik Alimentacyjny” spotkał się z aprobatą gmin

Program „Dłużnik Alimentacyjny” spotkał się z aprobatą gmin

InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej, Związek Banków Polskich oraz Biuro Informacji Kredytowej wręczą gminom z województwa mazowieckiego Certyfikaty „Gmina dbająca o finanse mieszkańców 2009”. Wyróżnienia zostaną przyznane za udział w programie „Dłużnik Alimentacyjny”. Dzięki wykorzystywaniu systemu wymiany informacji gospodarczych gminy biorące udział w programie odzyskały ponad 245 mln zł.

Tematem wydarzenia organizowanego przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji (wydawcę przewodnika dla samorządów „Europejski Doradca Samorządowy”) przy współpracy z Ministerstwem Finansów oraz związkami samorządowymi będzie „Planowanie i realizacja inwestycji z udziałem funduszy europejskich dla ożywienia gospodarczego Polski – praktyczne rekomendacje dla beneficjentów w czasie spowolnienia gospodarczego”.

Spotkanie ma na celu pokazanie uczestnikom jakie wyzwania i szanse stoją przed nimi w związku ze spowolnieniem gospodarczym oraz na ile wpłynie ono na wysokość przychodów polskich samorządów i może utrudnić skuteczne wykorzystanie środków europejskich.

Nagrody dla gmin w postaci certyfikatów „Gmina dbająca o finanse mieszkańców 2009” są elementem programu „Dłużnik Alimentacyjny”, którego organizatorami są BIG InfoMonitor oraz Centrum Informacji Gospodarczej.

Funkcjonuje on w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej dotyczącej odzyskiwania płatności związanych z alimentami i jest dedykowany wyłącznie Miejskim i Gminnym Ośrodkom Pomocy Społecznej.

Rozpoczął się w związku ze zmianami wprowadzonymi do ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych. Nowe zapisy obowiązują od dnia 1 października 2008 i dzięki nim jednostki samorządu terytorialnego mogą przekazywać do BIG-ów informacje o dłużnikach alimentacyjnych, a co za tym idzie, egzekwować należności z tytułu świadczeń alimentacyjnych. Dzięki wykorzystywaniu systemu wymiany informacji gospodarczych gminy biorące udział w programie odzyskały ponad 245 milionów zł.

Jednocześnie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego przygotowany jest również „Program Ochrony Finansów Samorządów” , który jest także jednym z elementów wspierających certyfikaty dla Gmin, ale przede wszystkim jest to program wspierający finanse JST, szczególnie w zakresie mobilizacji dłużników do spłaty zaległości w stosunku do Gminy.

InfoMonitor/IN

Zobacz także: Alimenty.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BEDS.pl

sklep internetowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK