| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Program „Dłużnik Alimentacyjny” spotkał się z aprobatą gmin

Program „Dłużnik Alimentacyjny” spotkał się z aprobatą gmin

InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej, Związek Banków Polskich oraz Biuro Informacji Kredytowej wręczą gminom z województwa mazowieckiego Certyfikaty „Gmina dbająca o finanse mieszkańców 2009”. Wyróżnienia zostaną przyznane za udział w programie „Dłużnik Alimentacyjny”. Dzięki wykorzystywaniu systemu wymiany informacji gospodarczych gminy biorące udział w programie odzyskały ponad 245 mln zł.

Tematem wydarzenia organizowanego przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji (wydawcę przewodnika dla samorządów „Europejski Doradca Samorządowy”) przy współpracy z Ministerstwem Finansów oraz związkami samorządowymi będzie „Planowanie i realizacja inwestycji z udziałem funduszy europejskich dla ożywienia gospodarczego Polski – praktyczne rekomendacje dla beneficjentów w czasie spowolnienia gospodarczego”.

Spotkanie ma na celu pokazanie uczestnikom jakie wyzwania i szanse stoją przed nimi w związku ze spowolnieniem gospodarczym oraz na ile wpłynie ono na wysokość przychodów polskich samorządów i może utrudnić skuteczne wykorzystanie środków europejskich.

Nagrody dla gmin w postaci certyfikatów „Gmina dbająca o finanse mieszkańców 2009” są elementem programu „Dłużnik Alimentacyjny”, którego organizatorami są BIG InfoMonitor oraz Centrum Informacji Gospodarczej.

Funkcjonuje on w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej dotyczącej odzyskiwania płatności związanych z alimentami i jest dedykowany wyłącznie Miejskim i Gminnym Ośrodkom Pomocy Społecznej.

Rozpoczął się w związku ze zmianami wprowadzonymi do ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych. Nowe zapisy obowiązują od dnia 1 października 2008 i dzięki nim jednostki samorządu terytorialnego mogą przekazywać do BIG-ów informacje o dłużnikach alimentacyjnych, a co za tym idzie, egzekwować należności z tytułu świadczeń alimentacyjnych. Dzięki wykorzystywaniu systemu wymiany informacji gospodarczych gminy biorące udział w programie odzyskały ponad 245 milionów zł.

Jednocześnie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego przygotowany jest również „Program Ochrony Finansów Samorządów” , który jest także jednym z elementów wspierających certyfikaty dla Gmin, ale przede wszystkim jest to program wspierający finanse JST, szczególnie w zakresie mobilizacji dłużników do spłaty zaległości w stosunku do Gminy.

InfoMonitor/IN

Zobacz także: Alimenty.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marek Jurkiewicz

General Manager serwisu infoPraca (Grupo Intercom).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »