| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Ministrowie finansów UE rozmawiali na temat walki z oszustwami podatkowymi

Ministrowie finansów UE rozmawiali na temat walki z oszustwami podatkowymi

Minister finansów Jacek Rostowski uczestniczył w posiedzeniu Rady ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), która odbyła się 19 stycznia br. w Brukseli.

Ministrowie finansów krajów UE omówili m.in. aktualną sytuację gospodarczo-finansową oraz pakiet działań na rzecz poprawy zarządzania w kwestiach podatkowych i walki z oszustwami podatkowymi w UE.

Uzgodnili projekt dyrektywy w sprawie wzajemnej pomocy przy odzyskiwaniu wierzytelności dotyczących podatków, ceł i innych obciążeń. Opinia Parlamentu Europejskiego w tej sprawie zostanie wydana wkrótce.

Ponadto rada przyjęła także konkluzje w sprawie statystyki Grecji w zakresie deficytu budżetowego i długu publicznego. Wezwała w nich grecki rząd do pilnego podjęcia działań poprawiających funkcjonowanie krajowych służb statystycznych i opracowywania przez nie danych statystycznych.

Ministrowie zapoznali się także z programem prac prezydencji hiszpańskiej w I półroczu 2010 roku. Najważniejszym wyzwaniem w tym okresie będzie określenie ambitnej strategii polegającej na zmniejszeniu zaangażowania środków publicznych oraz promowaniu działań sprzyjających zrównoważonemu i stabilnemu wzrostowi gospodarczemu.

Do pozostałych priorytetów należą kwestie dotyczące strategii gospodarczej UE na lata 2010-2020 (tzw. strategia UE 2020), wzmocnienia zewnętrznej roli UE w zakresie działań G20 i zmian klimatu oraz zwalczania oszustw podatkowych i ustanowienia wydajnego systemu opodatkowania.

MF/IN

Zobacz także: Podatki.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK