| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Ministrowie finansów UE rozmawiali na temat walki z oszustwami podatkowymi

Ministrowie finansów UE rozmawiali na temat walki z oszustwami podatkowymi

Minister finansów Jacek Rostowski uczestniczył w posiedzeniu Rady ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), która odbyła się 19 stycznia br. w Brukseli.

Ministrowie finansów krajów UE omówili m.in. aktualną sytuację gospodarczo-finansową oraz pakiet działań na rzecz poprawy zarządzania w kwestiach podatkowych i walki z oszustwami podatkowymi w UE.

Uzgodnili projekt dyrektywy w sprawie wzajemnej pomocy przy odzyskiwaniu wierzytelności dotyczących podatków, ceł i innych obciążeń. Opinia Parlamentu Europejskiego w tej sprawie zostanie wydana wkrótce.

Ponadto rada przyjęła także konkluzje w sprawie statystyki Grecji w zakresie deficytu budżetowego i długu publicznego. Wezwała w nich grecki rząd do pilnego podjęcia działań poprawiających funkcjonowanie krajowych służb statystycznych i opracowywania przez nie danych statystycznych.

Ministrowie zapoznali się także z programem prac prezydencji hiszpańskiej w I półroczu 2010 roku. Najważniejszym wyzwaniem w tym okresie będzie określenie ambitnej strategii polegającej na zmniejszeniu zaangażowania środków publicznych oraz promowaniu działań sprzyjających zrównoważonemu i stabilnemu wzrostowi gospodarczemu.

Do pozostałych priorytetów należą kwestie dotyczące strategii gospodarczej UE na lata 2010-2020 (tzw. strategia UE 2020), wzmocnienia zewnętrznej roli UE w zakresie działań G20 i zmian klimatu oraz zwalczania oszustw podatkowych i ustanowienia wydajnego systemu opodatkowania.

MF/IN

Zobacz także: Podatki.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK