| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Wzrost cen domów w Wielkiej Brytanii

Wzrost cen domów w Wielkiej Brytanii

Tydzień rozpoczął się dobrymi wiadomościami z rynku nieruchomości. Napłynęły one z Wielkiej Brytanii, gdzie Rightmove, największy serwis w Wielkiej Brytanii poświęcony nieruchomościom, wskazał na wzrost cen domów w styczniu br. o 4,1 proc. w skali roku.

W efekcie w tym miesiącu ceny znalazły się na poziomie niższym o 8,3 proc. od szczytu z maja 2008 roku. Mówimy tu nie o cenach transakcyjnych, a tych, jakich żądają sprzedający.

Tym samym obraz prezentowany przez Rightmove może być podkoloryzowany. Tym bardziej, że przedstawiciele tej firmy zwracają uwagę na ograniczoną podaż domów, przez co sprzedający nie znajdują się pod dużą presją.

Wskaźnik ilości nieruchomości wystawionych na sprzedaż przypadającej na agenta nieruchomościowego obniżyła się do najniższego poziomu od 2 lat (63). W dalszej części tego roku to może się zmienić. Miałoby to negatywny wpływ na ceny.

Mimo tego, że wczoraj nie pracowały amerykańskie rynki finansowe, to mieliśmy na nich symboliczne wydarzenie.

Po raz pierwszy od 27 listopada 2009 roku podniósł się spread na obligacjach korporacyjnych, czyli różnica między ich rentownością a dochodowością papierów skarbowych. Był to minimalny ruch, o 1 pkt bazowy, do 161 pkt.

Spadkowa seria rozpoczynała się z poziomu 191 pkt bazowych. Specjaliści upatrują przyczyny wzrostu spreadu w rosnących potrzebach pożyczkowych przedsiębiorstw na świecie, które potrzebują w tym roku zrefinansować długi o wartości 2 bln USD.

Dziś nastroje na rynkach Starego Kontynentu kształtować w dużym stopniu będzie przedpołudniowa publikacja styczniowego indeksu zaufania niemieckich inwestorów i analityków ZEW. Dla nas ważne będą wiadomości o płacach i zatrudnieniu w grudniu.

Home Broker/IN

Zobacz także: Nieruchomości.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Kowalczyk

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK