| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Kierowca nie zapłaci kary za brak winiety w samochodzie

Kierowca nie zapłaci kary za brak winiety w samochodzie

Karta inna niż dobowa i tygodniowa stanowi dowód uiszczenia opłaty za wykonywanie transportu drogowego również, gdy w chwili rozpoczęcia kontroli nie znajdowała się w pojeździe – jeśli została zakupiona przed dniem kontroli.

Karta inna niż dobowa i tygodniowa stanowi dowód uiszczenia opłaty za wykonywanie transportu drogowego również, gdy w chwili rozpoczęcia kontroli nie znajdowała się w pojeździe – jeśli została zakupiona przed dniem kontroli. Przedsiębiorca, który wykupił taką kartę, ma zatem możliwość wykazania, że uiścił należną opłatę i nie ponosi wówczas odpowiedzialności.

Funkcjonariusze celni nałożyli na przedsiębiorcę karę w wysokości 3 tys. zł za wykonywanie przewozu drogowego bez wymaganej opłaty za przejazd po drogach krajowych.

Zdaniem organu, karta opłaty składa się z dwóch części, tj. winiety samoprzylepnej umieszczonej w sposób trwały wewnątrz pojazdu samochodowego, w prawym dolnym rogu przedniej szyby pojazdu i odcinka kontrolnego przechowywanego w pojeździe samochodowym i okazywanego na żądanie osób uprawnionych do kontroli kart opłaty.

Dowód uiszczenia opłaty stanowią obie części karty opłaty łącznie. Organ stwierdził, że zgodnie z art. 92 ust. 1 ustawy o transporcie drogowym, kto wykonuje transport drogowy lub przewozy na potrzeby własne, naruszając obowiązki i warunki wynikające z przepisów tej ustawy, podlega karze pieniężnej.

Więcej: Brak winiety w samochodzie nie uzasadnia jeszcze nałożenia kary

Zobacz także: Przedsiębiorca w sądzie Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

MotoKariera

Kariera w motoryzacji na najwyższym biegu!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK