| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Kierowca nie zapłaci kary za brak winiety w samochodzie

Kierowca nie zapłaci kary za brak winiety w samochodzie

Karta inna niż dobowa i tygodniowa stanowi dowód uiszczenia opłaty za wykonywanie transportu drogowego również, gdy w chwili rozpoczęcia kontroli nie znajdowała się w pojeździe – jeśli została zakupiona przed dniem kontroli.

Karta inna niż dobowa i tygodniowa stanowi dowód uiszczenia opłaty za wykonywanie transportu drogowego również, gdy w chwili rozpoczęcia kontroli nie znajdowała się w pojeździe – jeśli została zakupiona przed dniem kontroli. Przedsiębiorca, który wykupił taką kartę, ma zatem możliwość wykazania, że uiścił należną opłatę i nie ponosi wówczas odpowiedzialności.

Funkcjonariusze celni nałożyli na przedsiębiorcę karę w wysokości 3 tys. zł za wykonywanie przewozu drogowego bez wymaganej opłaty za przejazd po drogach krajowych.

Zdaniem organu, karta opłaty składa się z dwóch części, tj. winiety samoprzylepnej umieszczonej w sposób trwały wewnątrz pojazdu samochodowego, w prawym dolnym rogu przedniej szyby pojazdu i odcinka kontrolnego przechowywanego w pojeździe samochodowym i okazywanego na żądanie osób uprawnionych do kontroli kart opłaty.

Dowód uiszczenia opłaty stanowią obie części karty opłaty łącznie. Organ stwierdził, że zgodnie z art. 92 ust. 1 ustawy o transporcie drogowym, kto wykonuje transport drogowy lub przewozy na potrzeby własne, naruszając obowiązki i warunki wynikające z przepisów tej ustawy, podlega karze pieniężnej.

Więcej: Brak winiety w samochodzie nie uzasadnia jeszcze nałożenia kary

Zobacz także: Przedsiębiorca w sądzie Wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK