| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Zmiana właściwości organów podatkowych

Zmiana właściwości organów podatkowych

Dnia 1 stycznia 2010 weszło w życie Rozporządzenie z dnia 13 listopada 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie właściwości organów podatkowych. Zgodnie z nim, jeżeli podatnik, prowadzi działalność gospodarczą na terenie więcej niż jednego województwa albo uzyskuje dochody (przychody), na terenie więcej niż jednego województwa, albo jednocześnie uzyskuje dochody (przychody) na terenie więcej niż jednego województwa, właściwy miejscowo jest Naczelnik Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście.

Jeżeli podatnik, uzyskuje dochody (przychody) na terenie więcej niż jednego województwa, od których płatnicy pobierają zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych, właściwi miejscowo są naczelnicy urzędów skarbowych, ustaleni ze względu na miejsce zamieszkania albo adres płatnika.

Jeżeli podatnik, prowadzi działalność gospodarczą na terenie więcej niż jednego województwa albo uzyskuje dochody (przychody), na terenie więcej niż jednego województwa, albo jednocześnie uzyskuje dochody (przychody) na terenie więcej niż jednego województwa, właściwy miejscowo jest Naczelnik Pierwszego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie,

Jeżeli podatnik, uzyskuje dochody (przychody) na terenie więcej niż jednego województwa, od których płatnicy pobierają zryczałtowany podatek dochodowy od osób prawnych, właściwi miejscowo są naczelnicy urzędów skarbowych, ustaleni ze względu na miejsce zamieszkania albo adres płatnika.

Organami podatkowymi właściwymi miejscowo w sprawach dotyczących stwierdzenia nadpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobieranego przez płatników, na wniosek będącego nie rezydentem podatnika tego podatku, są naczelnicy urzędów skarbowych ustaleni ze względu na miejsce zamieszkania lub adres siedziby płatnika wskazani w:

1) w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych;
2) w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.

Do spraw wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, w zakresie właściwości organów podatkowych w sprawach podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku dochodowego od osób prawnych, stosuje się przepisy dotychczasowe.

Rozporządzenie ma na celu ułatwienie podatnikowi poruszanie się w przestrzeni odpowiednich organów podatkowych powołanych do załatwiania problemów podatkowych.

Podstawa prawna:
Rozporządzenie z dnia 13 listopada 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie właściwości organów podatkowych (Dz.U.2009 Nr 195 poz. 1508).

Zobacz także: Właściwość Urzędów Skarbowych Wieszjak.pl 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK