| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rozwój e-handlu w Polsce wciąż nie dorówna krajom unijnych

Rozwój e-handlu w Polsce wciąż nie dorówna krajom unijnych

Handel elektroniczny w Polsce rośnie szybciej niż przeciętnie w UE, ale mimo to odsetek przedsiębiorstw stosujących tę formę sprzedaży (8 proc.) jest dwa razy niższy niż średnia UE dla 27 krajów członkowskich – wynika z opracowania „Społeczeństwo informacyjne w liczbach” MSWiA.

Resort zaznacza, że w 2007 roku udział handlu elektronicznego w całkowitych obrotach firm w Polsce wzrósł o 50 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, co dało Polsce jedenaste miejsce w rankingu europejskim.

Wcale nie jest oczywiste, że wraz z upływem czasu popularność sprzedaży z wykorzystaniem Internetu i innych sieci rośnie. Dzieje się tak tylko w Hiszpanii, na Litwie i Łotwie oraz w Rumunii. W pozostałych krajach wskaźnik przedsiębiorstw prowadzących sprzedaż elektroniczną raz rośnie, raz spada.

W opracowaniu MSWiA podkreśla się, że wahania te mogą wynikać z przyjętej metodologii badań, gdzie pod uwagę bierze się tylko te przedsiębiorstwa, których wartość sprzedaży elektronicznej przekracza 1 proc. ogólnej wartości sprzedaży firmy, a liczba przedsiębiorstw, które przekroczyły ten próg zmienia się w zależności od
koniunktury.

MSWiA/IN

Zobacz także: Firma-finanse i rozwój Wieszjak.pl

reklama

Źródło:

INFOR

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

LeftHand

Firma LeftHand od ponad 15 lat istnieje na rynku oprogramowania księgowego na systemy Linux i Windows.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »