| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Wzrasta zatrudnienie w sektorze wysokich technologii

Wzrasta zatrudnienie w sektorze wysokich technologii

W krajach, gdzie w dużym stopniu wykorzystuje się wysoko wykwalifikowane kadry poziom innowacyjności i konkurencyjności gospodarki jest także wysoki. W Polsce w sektorze wysokiej technologii zatrudnienie znajduje ponad 30 proc. osób.

W 2007 roku w dwóch państwach europejskich – w Szwecji i Norwegii – ponad połowa ogółu pracujących pochodziła z sektora produkcji wysokiej technologii lub sektora usług opartych na wiedzy, czyli gałęzi gospodarki w największym stopniu wykorzystujących zdobycze współczesnej nauki i techniki.

W obu tych sektorach znajduje zatrudnienie ponad 30 proc. pracujących w Polsce i niemal 40 proc. w całej UE – podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) w opracowaniu „Społeczeństwo informacyjne w liczbach”.

W tym samym okresie odnotowaliśmy w Polsce 12 proc. wzrost odsetka pracujących w sektorze produkcji wysokiej technologii, co wobec jednoprocentowego spadku w skali całej UE, pozwoliło Polsce zbliżyć się do jej średniego poziomu, do którego w 2007 roku brakowało jeszcze 1,2 punktu procentowego.

Z kolei największą dynamikę tego wskaźnika zaobserwowano w Czechach (20 proc.), które miały najwyższy odsetek (niemal 11 proc.) pracujących w produkcji wysokiej technologii w Europie.

MSWiA/IN

Zobacz także: Praca i kariera Wieszjak.pl

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Tarsa

Specjalizuje się w tematyce finansowej i rachunkowej. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK