| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Wzrasta zatrudnienie w sektorze wysokich technologii

Wzrasta zatrudnienie w sektorze wysokich technologii

W krajach, gdzie w dużym stopniu wykorzystuje się wysoko wykwalifikowane kadry poziom innowacyjności i konkurencyjności gospodarki jest także wysoki. W Polsce w sektorze wysokiej technologii zatrudnienie znajduje ponad 30 proc. osób.

W 2007 roku w dwóch państwach europejskich – w Szwecji i Norwegii – ponad połowa ogółu pracujących pochodziła z sektora produkcji wysokiej technologii lub sektora usług opartych na wiedzy, czyli gałęzi gospodarki w największym stopniu wykorzystujących zdobycze współczesnej nauki i techniki.

W obu tych sektorach znajduje zatrudnienie ponad 30 proc. pracujących w Polsce i niemal 40 proc. w całej UE – podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) w opracowaniu „Społeczeństwo informacyjne w liczbach”.

W tym samym okresie odnotowaliśmy w Polsce 12 proc. wzrost odsetka pracujących w sektorze produkcji wysokiej technologii, co wobec jednoprocentowego spadku w skali całej UE, pozwoliło Polsce zbliżyć się do jej średniego poziomu, do którego w 2007 roku brakowało jeszcze 1,2 punktu procentowego.

Z kolei największą dynamikę tego wskaźnika zaobserwowano w Czechach (20 proc.), które miały najwyższy odsetek (niemal 11 proc.) pracujących w produkcji wysokiej technologii w Europie.

MSWiA/IN

Zobacz także: Praca i kariera Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Goska

Radca prawny, prawnik zarządzający Kancelarii Radców Prawnych Goska&Gortat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK