| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Pomoc w spłacie kredytu tracącym pracę

Pomoc w spłacie kredytu tracącym pracę

Rząd postanowił wdrożyć jeden z elementów pakietu antykryzysowego. Jeśli spłacając kredyt hipoteczny stracisz pracę (nie ze swojej winy) – będziesz mógł liczyć na nieoprocentowaną pożyczkę z Funduszu Pracy, z której będą spłacane raty. Pomoc będzie trzeba jednak oddać, a przysługiwać będzie najwyżej przez 12 miesięcy.

Z opisywanej możliwości uzyskania dopłaty do kredytu hipotecznego (co ważne, tylko hipotecznego) będzie można skorzystać od 5 sierpnia br., kiedy to wejdą w życie odpowiednie przepisy. Wnioski składane wcześniej będą pozostawiane bez rozpoznania (choć w urzędach powinniśmy być o tej okoliczności powiadomieni).

W założeniu ustawy z pomocy będzie można skorzystać do 31 rudnia 2010 roku - jest więc prawem tymczasowym (co jednak z czasem może się zmienić -podobnie było z ustawą pozwalającą na uzyskanie zwrotu VAT za materiały budowlane).

Kto będzie mógł liczyć na pomoc

Pomoc skierowana jest do kredytobiorców kredytów mieszkaniowych zabezpieczonych hipotecznie, którzy z przyczyn od nich niezależnych utracili pracę i zarejestrowali się jako bezrobotni w powiatowym urzędzie pracy i uzyskali prawo do zasiłku. Co ważne- wraz ze znalezieniem innej pracy (nieważne jak płatnej) - pomoc będzie wygasała.

Jest to pewne niedopracowanie ustawy - z uwagi na fakt, iż znaleziona praca (np. poprzez "pośredniak")- może być niewystarczająca na spłacanie kredytu. Bezrobotny - nie może odmówić podjęcia pracy, bez utraty prawa do zasiłku - a tym samym (również) utraty pomocy w spłacie kredytu.

Więcej: Kto uzyska pomoc w spłacie kredytu

Zobacz także: Kredyty.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK