| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > E.Leclerc może kupić sklepy Billa

E.Leclerc może kupić sklepy Billa

Unilec, spółka należąca do E.Leclerc może kupić sklepy Billa – zdecydowała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

E.Leclerc jest prywatnym ruchem spółdzielczym spółek, prowadzących ponad 500 sklepów wielkopowierzchniowych we Francji i innych krajach europejskich. W jego skład wchodzą również tzw. spółki specjalistyczne, świadczące określone usługi dla placówek handlowych.

Wśród nich jest Unilec – odpowiedzialna za międzynarodową ekspansję sieci. W Polsce znajduje się 20 sklepów E. Leclerc, a także działają cztery spółki specjalistyczne – m.in. Pergranso, która jest właścicielem nieruchomości wynajmowanych spółkom prowadzącym hipermarkety.

Z kolei Billa Polska należy do grupy kapitałowej REWE działającej w 16 krajach europejskich. W Polsce świadczy usługi detalicznej i hurtowej sprzedaży towarów konsumpcyjnych. Jest właścicielem 25 sklepów, głównie na zachodzie kraju. W ramach REWE działają w Polsce również spółki będące właścicielami nieruchomości, w których zlokalizowane są sklepy Billa.

Na mocy umowy między uczestnikami koncentracji Unilec przejmie kontrolę nad Billa Polska, a Pergranso nad spółkami posiadającymi nieruchomości użytkowane jako placówki tej sieci.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Zobacz także: Konsument.wieszjak.pl

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »