| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > E.Leclerc może kupić sklepy Billa

E.Leclerc może kupić sklepy Billa

Unilec, spółka należąca do E.Leclerc może kupić sklepy Billa – zdecydowała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

E.Leclerc jest prywatnym ruchem spółdzielczym spółek, prowadzących ponad 500 sklepów wielkopowierzchniowych we Francji i innych krajach europejskich. W jego skład wchodzą również tzw. spółki specjalistyczne, świadczące określone usługi dla placówek handlowych.

Wśród nich jest Unilec – odpowiedzialna za międzynarodową ekspansję sieci. W Polsce znajduje się 20 sklepów E. Leclerc, a także działają cztery spółki specjalistyczne – m.in. Pergranso, która jest właścicielem nieruchomości wynajmowanych spółkom prowadzącym hipermarkety.

Z kolei Billa Polska należy do grupy kapitałowej REWE działającej w 16 krajach europejskich. W Polsce świadczy usługi detalicznej i hurtowej sprzedaży towarów konsumpcyjnych. Jest właścicielem 25 sklepów, głównie na zachodzie kraju. W ramach REWE działają w Polsce również spółki będące właścicielami nieruchomości, w których zlokalizowane są sklepy Billa.

Na mocy umowy między uczestnikami koncentracji Unilec przejmie kontrolę nad Billa Polska, a Pergranso nad spółkami posiadającymi nieruchomości użytkowane jako placówki tej sieci.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Zobacz także: Konsument.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »