| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Eksperci BCC o ograniczaniu barier administracyjnych dla firm

Eksperci BCC o ograniczaniu barier administracyjnych dla firm

Projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców ma charakter systemowy. W dotychczasowym polskim porządku prawnym, jest to jedna z niewielu propozycji legislacyjnych o tak rozbudowanej treści i obejmująca tak znaczną liczbę aktów prawnych przewidzianych do zmiany – uważają eksperci Business Centre Club (BCC).

BCC przyjmuje za potencjalnie właściwe rozwiązanie polegające na regulacji wielu gałęzi prawa za pomocą jednego aktu prawnego. Sygnalizuje jednak konieczność niezwykle precyzyjnego przygotowania aktów wykonawczych, jak również być może przeprowadzenia dodatkowych analiz o charakterze praktycznym.

Jako przykład wskazać należy instytucję tzw. „jednego okienka”, która, choć obowiązuje od marca 2009 roku, w praktyce nastręcza wiele trudności, wynikających przede wszystkim z braku odpowiedniego przygotowania infrastruktury i podmiotów, które w tym procesie biorą udział.

Eksperci BCC zaznaczają, że ustawodawca musi zdać sobie przede wszystkim sprawę, iż najdoskonalsze nawet przepisy nie zmienią realiów gospodarczych, społecznych, a nade wszystko prawnych Polski, o ile nie będzie im towarzyszyć właściwe otoczenie obejmujące wszystkie te aspekty, począwszy od właściwie skonstruowanych przepisów wykonawczych, poprzez właściwe ich wprowadzenie do porządku prawnego, zakończywszy wreszcie na odpowiednim przygotowaniu adresatów norm prawnych.

BCC/IN

Zobacz także: Zakładam firmę Wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK