| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Lublin: rozpoczął działalność pierwszy e-sąd

Lublin: rozpoczął działalność pierwszy e-sąd

W dniu 4 stycznia 2010 roku w obecności ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, swoją oficjalną działalność w Lublinie rozpoczął e-sąd. Prowadzone w nim będą postępowania w trybie EPU (elektroniczne postępowanie upominawcze), dotyczące prostych spraw cywilnych, jak nieuregulowane rachunki za energię, gaz, Internet lub telefon. Wystarczy złożenie przez wierzyciela e-pozwu.

Pomysł utworzenia w Lublinie sądu elektronicznego pojawił się w kwietniu 2008 roku. Od tego czasu władze Lublina konsekwentnie starały się przekonać do tego Ministerstwo Sprawiedliwości.

Oferta naszego miasta w ciągu kolejnego miesiąca została przesłana do MS. Sąd elektroniczny do funkcjonowania potrzebował dobrej i szybkiej infrastruktury internetowej, dlatego na zlecenie Ratusza, firma Lubman przygotowała opinię o możliwościach technicznych istniejącej sieci szerokopasmowej w Lublinie.

Początkowo miasto planowało budowę nowej siedziby dla e-sądu od podstaw. Pozytywna opinia przekonała urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości o wystarczających możliwościach technicznych, szczególnie jeśli chodzi o lokalizację budynków u zbiegu ulicy Puławskiej i alei Solidarności. Według ekspertyzy sieć szerokopasmowa nie wymagała w tamtym rejonie dodatkowych nakładów, a znajdujący się w pobliżu światłowód był w stanie zapewnić bezpieczeństwo dla danych przesyłanych internetem.

Jednak później został zaproponowany Ministerstwu już istniejący obiekt. Budynek znajdujący się przy ulicy Boczna Lubomelskiej, należał do Banku PKO S.A.

Więcej: Prawnik.pl

Zobacz także: Przedsiębiorca w sądzie Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Kołodziejczyk

Adwokat, ekspert w zakresie sądowego postępowania cywilnego i karnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »