| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Lublin: rozpoczął działalność pierwszy e-sąd

Lublin: rozpoczął działalność pierwszy e-sąd

W dniu 4 stycznia 2010 roku w obecności ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, swoją oficjalną działalność w Lublinie rozpoczął e-sąd. Prowadzone w nim będą postępowania w trybie EPU (elektroniczne postępowanie upominawcze), dotyczące prostych spraw cywilnych, jak nieuregulowane rachunki za energię, gaz, Internet lub telefon. Wystarczy złożenie przez wierzyciela e-pozwu.

Pomysł utworzenia w Lublinie sądu elektronicznego pojawił się w kwietniu 2008 roku. Od tego czasu władze Lublina konsekwentnie starały się przekonać do tego Ministerstwo Sprawiedliwości.

Oferta naszego miasta w ciągu kolejnego miesiąca została przesłana do MS. Sąd elektroniczny do funkcjonowania potrzebował dobrej i szybkiej infrastruktury internetowej, dlatego na zlecenie Ratusza, firma Lubman przygotowała opinię o możliwościach technicznych istniejącej sieci szerokopasmowej w Lublinie.

Początkowo miasto planowało budowę nowej siedziby dla e-sądu od podstaw. Pozytywna opinia przekonała urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości o wystarczających możliwościach technicznych, szczególnie jeśli chodzi o lokalizację budynków u zbiegu ulicy Puławskiej i alei Solidarności. Według ekspertyzy sieć szerokopasmowa nie wymagała w tamtym rejonie dodatkowych nakładów, a znajdujący się w pobliżu światłowód był w stanie zapewnić bezpieczeństwo dla danych przesyłanych internetem.

Jednak później został zaproponowany Ministerstwu już istniejący obiekt. Budynek znajdujący się przy ulicy Boczna Lubomelskiej, należał do Banku PKO S.A.

Więcej: Prawnik.pl

Zobacz także: Przedsiębiorca w sądzie Wieszjak.pl

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »