| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MG w pełni wykorzystało fundusze strukturalne

MG w pełni wykorzystało fundusze strukturalne

Ministerstwo Gospodarki wydatkowało 100 proc. środków w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) i 137 proc. z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (PO IiŚ), przeznaczonych na 2009 rok.

Resort podaje, że nałożony przez Radę Ministrów cel wydatkowania środków na 2009 rok we wdrażanych przez ministra gospodarki osiach PO IG wyniósł 739 mln zł. Tymczasem MG do 11 grudnia br. wydatkowało oraz certyfikowało do Komisji Europejskiej łącznie ponad 742 mln zł.

Resort przewiduje, że do końca 2009 roku poziom wydanych środków w stosunku do założonych prognoz powinien wynieść ok. 115 proc.
Dla wdrażanych przez MG osi IX i X PO IiŚ, Rada Ministrów nałożyła w 2009 roku obowiązek wydatkowania środków na poziomie 12 mln zł, tymczasem MG certyfikowało już do Komisji Europejskiej wydatki na kwotę ponad 16,4 mln zł.

Od uruchomienia tych programów złożonych zostało ponad 3 tys. wniosków o łącznej wartości ponad 21 mln zł. Podpisano 953 umowy o dofinansowanie na kwotę prawie 6 mln zł, z czego blisko 5 mln zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oznacza to wykorzystanie dostępnych na lata 2007-2013 środków na poziomie 32 proc.

Z kolei od początku uruchomienia programu PO IiŚ, w ramach osi wdrażanych przez MG beneficjenci złożyli 223 wnioski o dofinansowanie, na łączną wartość dofinansowania ponad 5,4 mln zł. Podpisanych zostało 5 umów na kwotę 92,2 mln zł. Dodatkowo do 11 grudnia br. wypłacono ponad 8 mln zł w formie zaliczek.

MG/IN

Zobacz także: Firma.wieszjak.pl 

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Ekspert w dziedzinie ociepleń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK