| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Opłaty telekomunikacyjne na innych zasadach

Opłaty telekomunikacyjne na innych zasadach

Z dniem 1 stycznia 2010 roku wejdzie w życie rozporządzenie określające wysokość, sposób ustalania, terminy i sposób uiszczania rocznej opłaty telekomunikacyjnej.

18 grudnia br. zostało podpisane, w porozumieniu z ministrem finansów rozporządzenie ministra infrastruktury zmieniające rozporządzenie z dnia 27 grudnia 2004 r. w sprawie wysokości, sposobu ustalania, terminów i sposobu uiszczania rocznej opłaty telekomunikacyjnej (Dz. U. Nr 285, poz. 2857 ze zm), które wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2010 roku.

Rozporządzenie ustanawia wysokość wskaźnika opłaty telekomunikacyjnej w 2010 roku w wysokości 0,05 proc. przychodów przedsiębiorcy obowiązanego do uiszczenia opłaty telekomunikacyjnej.

Ministerstwo Infrastruktury zaznacza, że zgodnie z art. 183 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800 ze zm.) do wnoszenia opłaty telekomunikacyjnej, związanej z realizacją zadań w zakresie telekomunikacji przez organy administracji łączności, tj. ministra właściwego do spraw łączności oraz prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zobowiązani są przedsiębiorcy telekomunikacyjni, którzy prowadzą działalność telekomunikacyjną ponad dwa lata, a ich roczny przychód z tytułu jej prowadzenia przekracza 4 mln zł, w roku poprzedzającym o 2 lata termin, w którym wyznaczana jest opłata telekomunikacyjna.

Zobacz także: Prawo i ty Wieszjak.pl  

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Nazim

Interim manager, ekonomista, bankowiec, finansista, księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK