| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Stabilizacja na rynku nieruchomości

Stabilizacja na rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości to jeden z sektorów najbardziej dotkniętych przez spadek koniunktury z przełomu 2008 i 2009 roku. Jednak z opublikowanego przez Związek Banków Polskich (ZBP) na początku grudnia br. raportu wynika, że sytuacja na rynku nieruchomości stabilizuje się.

ZBP podaje, że m.in. zahamowany został spadek cen nieruchomości, a w niektórych miastach Polski ceny odzyskały poziom sprzed roku, a miejscami nawet wzrosły.

Dzięki racjonalnej i dobrze zaplanowanej strategii, w Polsce udało się uniknąć wielu problemów, które dosięgły inne gospodarki w naszym regionie, jak i w pozostałych częściach świata.

- Zdajemy sobie sprawę, że rok 2010 również będzie trudny .Dla istotnej poprawy sytuacji gospodarczej konieczna jest m.in. dobra koordynacja działań w sferze polityki monetarnej fiskalnej i nadzorczej .Banki podjęły już wiele działań dostosowujących do nowych warunków. Nadal oczekują na pełne uruchomienie systemu poręczeniowo –gwarancyjnego ,zmodyfikowanej działalności funduszy i agencji rządowych. Banki zabiegają o dynamiczny rozwój gospodarki elektronicznej: upowszechnienia nowych metod zarządzania ryzykiem oraz masowych płatności .Banki będą starać się zwiększać wiedzę o usługach bankowych wśród społeczeństwa – powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP podczas konferencji prasowej.

ZBP/IN 

Zobacz także: Nieruchomości.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Snochowska

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK