| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Brak indywidualnych planów działań dla bezrobotnych

Brak indywidualnych planów działań dla bezrobotnych

Urzędy pracy nie przygotowują z własnej inicjatywy indywidualnych planów działania dla bezrobotnych, którzy są w rejestrze krócej niż pół roku.

Od 1 lutego 2009 r. urzędy pracy muszą przygotowywać indywidualne plany działania dla bezrobotnych, jeśli nieprzerwanie pozostają wpisani w rejestrze przez co najmniej 180 dni.

Ich przygotowanie musi być zakończone nie później niż przed upływem 210 dni od dnia rejestracji bezrobotnego. Urzędy mogą przygotowywać również indywidualne plany działania dla bezrobotnych, którzy są w rejestrze krócej niż pół roku. Jak sprawdziliśmy, nie są zainteresowane takim działaniem.

– Za mało osób pracuje w urzędzie i dlatego nie jesteśmy w stanie przygotować indywidualnych planów dla pięciu tysięcy bezrobotnych – mówi Jadwiga Burda, kierownik działu poradnictwa i informacji zawodowej w urzędzie pracy w Rzeszowie.

Więcej: Nie ma indywidualnych planów działania dla bezrobotnych 

Zobacz także: Zatrudnienie.wieszjak.pl

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SmartMedia

SmartMedia to firma technologiczna i lider rynku producentów oprogramowania do zarządzania majątkiem i inwentaryzacji. Oprogramowanie tworzone w ścisłej współpracy z ekonomistami, prawnikami, księgowymi i najlepszymi programistami firmy. To dzięki temu rozwiązania SmartMedia są zgodne z obecnymi wymogami prawa oraz światowymi standardami informatycznymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »