| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Dotacje państwowe nie rozwiążą problemów mieszkaniowych

Dotacje państwowe nie rozwiążą problemów mieszkaniowych

O pomyślności mieszkaniowej obywateli decydują w głównej mierze gminy, w znacznym stopniu sami obywatele, a tylko w nieznacznym państwo. Ile razy jednak mamy do czynienia z problemem mieszkaniowym na danym obszarze, najczęściej pytania o możliwość poprawy sytuacji kierowane są głównie do organów państwa - powiedział Piotr Styczeń, podsekretarz stanu podczas Forum Gospodarczego, zorganizowanego w Katowicach przez Górnośląskie Towarzystwo Gospodarcze.

Ministerstwo Infrastruktury podaje, że omawiając sytuację w budownictwie mieszkaniowym wiceminister wskazał na związek kondycji budownictwa nie tylko ze stanem gospodarki narodowej, postrzeganej jako wzrost lub spadek wskaźnika PKB, ale także z poziomem bezrobocia, zamożnością obywateli, czy też polityką banków w zakresie podaży pieniądza.

Przyznał, że zabezpieczenie pomyślności mieszkaniowej wyłącznie środkami budżetowymi nie jest rozwiązaniem praktykowanym w gospodarce rynkowej. Państwo jednak na miarę swoich możliwości, wspiera finansowo wszystkie typy budownictwa mieszkaniowego: budowy na własność, wynajem, budownictwo socjalne, społeczne i komunalne.

Dotacje z budżetu państwa nie rozwiążą same żadnego z problemów mieszkaniowych, istotna jest tu przede wszystkim polityka samorządów lokalnych, decydujących które rodzaje budownictwa mają być preferowane, które zaś wsparcia na danym terenie nie wymagają.

Piotr Styczeń wskazał też na konieczność szczególnej troski o osoby, które ze względu na problemy socjalne wymagają wsparcia w zabezpieczeniu sobie dachu nad głową.

MI/IN

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Kowalczyk

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK