| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska usprawnia system rachunkowości i rewizji finansowej

Polska usprawnia system rachunkowości i rewizji finansowej

W Ministerstwie Finansów zostały podpisane umowy rozpoczynające nowy projekt w dziedzinie rachunkowości i rewizji finansowej. Dzięki programowi Banku Światowego, realizowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego programu współpracy, do 2015 roku planuje się przeszkolenie ponad 6 tys. polskich specjalistów w tej dziedzinie.

Resort podaje, że umowy dotyczące projektu „Budowa zdolności instytucjonalnych i prawnych na poziomie krajowym w zakresie sprawozdawczości finansowej i audytu w sektorze prywatnym” podpisali przedstawiciele Ministerstwa Finansów i Banku Światowego oraz Ambasady Szwajcarii i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Na realizację projektu przeznaczono 10 mln franków szwajcarskich, które rozdysponuje MF. Zakłada on upowszechnienie znajomości Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej i Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej, zwłaszcza zapewnienie prawidłowego wdrożenia dorobku prawnego UE w tej dziedzinie oraz przeszkolenie osób za to odpowiedzialnych.

– Chodzi przede wszystkim o księgowych, biegłych rewidentów oraz administrację publiczną – powiedziała Elżbieta Chojna-Duch, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Resort podkreśla, że dzięki projektowi zwiększy się udział Polski we współpracy na forach międzynarodowych, gdzie już dziś tworzona jest większość prawa w dziedzinie rachunkowości i rewizji finansowej.

MF/IN

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK