| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd stara się o utworzenie ponad 2 tys. nowych miejsc pracy w SSE

Rząd stara się o utworzenie ponad 2 tys. nowych miejsc pracy w SSE

- Naszym celem jest stworzenie jak najlepszego klimatu inwestycyjnego w Polsce i przełożenie działań rządu, PAIiZ-u i Specjalnych Stref Ekonomicznych na rozwój inwestycji w naszym kraju - powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak na seminarium „Współpraca Specjalnych Stref Ekonomicznych z Polską Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych”.

Ministerstwo Gospodarki podaje, że wiceminister Rafał Baniak podkreślił, że mimo spowolnienia gospodarczego, zainteresowanie działalnością w Specjalnych Strefach Ekonomicznych (SSE) jest wciąż duże, a Polska na tle innych krajów UE dobrze radzi sobie także w tym obszarze.

– W tym roku wydaliśmy 40 zezwoleń na działalność w specjalnych strefach ekonomicznych. Szacujemy, że inwestycje o łącznej wartości blisko 830 mln zł pozwolą na utworzenie ponad 2 tys. nowych miejsc pracy – dodał.

Podsekretarz stanu w MG zapowiedział kolejne ułatwienia dla inwestorów i przedsiębiorców działających w strefach oraz ich zarządów. Nowe przepisy ułatwią m.in. przejmowanie gruntów Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR).

Ponadto będzie możliwe odroczenie opłaty planistycznej oraz nieodpłatne przekazanie gruntów przy braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Przedsiębiorcy będą także mogli dzierżawić grunty ANR bez przetargu. Projekt nowelizacji będzie rozpatrywany na najbliższym komitecie stałym Rady Ministrów.

Wiceminister Baniak podziękował zarządom SSE za współpracę w tworzeniu coraz lepszych regulacji prawnych dla funkcjonowania inwestorów w obszarach objętych wsparciem.

MG/IN

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Konarzewska-Żuczek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK